دسته‌بندی نشده

آغاز صادرات کاتالیست ایرانی به روسیه/ اوجی: پول سوخت صادراتی به لبنان را گرفتیم

جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به لطف و توان شرکت‌های فعال صنعت پتروشیمی و همچنین سازندگان کاتالیست، برای اولین بار صادرات کاتالیست به روسیه داشته‌ایم.

وی افزود: در بحث محصولات پتروشیمی، بویژه صادرات کاتالیست، فعالان این حوزه این قول را داده‌اند که طی 4 سال آینده به خودکفایی می‌رسیم.

وزیر نفت تصریح کرد: در 6 ماه نخست سال جاری، نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته هم از نظر وزنی و هم از نظر ارزشی، صادرات محصولات پتروشیمی ایران رشد داشته است.

اوجی ادامه داد: وزارت نفت چتر حمایتی خود را برای صنایع پتروشیمی بویژه صنایع زنجیره تکمیلی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: به فعالان این حوزه توصیه کرده‌ایم تا جایی که می‌توانند صنایع زنجیره تکمیلی را در مناطق کم‌برخوردار توسعه دهند تا این مناطق نیز از درآمدزایی و اشتغالزایی این صنایع بهره‌مند شوند.

وزیر نفت ادامه داد: در دولت عمده برنامه‌ها روی صنایع زنجیره تکمیلی و تکمیل زنجیره ارزش است چرا که این صنایع ارزآوری، اشتغال‌آفرینی و بازگشت سرمایه دارند و در همین راستا برای تکمیل خوراک آنها کمک خواهیم کرد.

اوجی با اشاره به ارز‌آفرینی صنعت پتروشیمی برای کشور گفت: سال گذشته از محل صادرات محصولات پتروشیمی نزدیک به 12.5 میلیارد دلار در سامانه نیما تزریق شد که این مسئله کمک بسیار زیادی به منابع ارزی کشور کرد.

وی در خصوص نمایشگاه ایران پلاست، گفت: این نمایشگاه از مهمترین و بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت پلاستیک در خاورمیانه است و اکنون بیش از 460 شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

وزیر نفت افزود: حضور شرکت‌های متعددی که در بخش صنایع تکمیلی صنعت پتروشیمی فعال هستند نشان از رونق این بخش است.

اوجی در پاسخ به سوالی درباره صادرات سوخت به لبنان، گفت: سال گذشته هم صادرات سوخت به لبنان را داشته‌ایم و پول هر آنچه را که صادر کرده‌ایم دریافت کرده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا