اقتصاد بین الملل

افزایش نرخ بیکاری در آلمان

 به نقل از بلومبرگ، نتایج یک تحقیق از سوی موسسه تحقیقات اقتصادی آیفو نشان می‌دهد که روند جذب نیرو در شرکت‌های آلمانی متوقف شده و دلیل آن هم بدتر شدن اوضاع اقتصادی در این کشور است. بحران انرژی و تبعات افزایش بهره بانکی در آلمان همچنان ادامه دارد و طی ماه جاری روند جذب نیرو در بازار کار این کشور به کمترین میزان از فوریه سال 2021 تاکنون رسیده است. مطالعات نشان می‌دهد که در حوزه صنعت و ساخت و ساز آلمان، شرکت‌ها در جذب نیرو دچار تردید هستند.

کلوس وهِل‌راب، یکی از مدیران موسسه آیفو، می‌گوید: روند بهبود اوضاع اشتغال در آلمان که طی چند ماه گذشته آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کردیم متوقف شده است. به خاطر کمبود سفارش به شرکت‌ها، آنها در جذب نیرو رویکردی محتاطانه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در پیش گرفته‌اند.   کارشناسان می‌گویند که نخستین تَرَک‌ها در بازار اشتغال آلمان در حال نمایان شدن است و با توجه به ضعیف شدن فعالیت‌های اقتصادی در این کشور اوضاع اشتغال آلمان روند رو به رشد خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده است.

کارشناسان هشدار داده‌اند که انتظار می‌رود تا بهبود اوضاع اقتصادی در آلمان شاهد افزایش نرخ بیکاری در این کشور خواهیم بود. وهل‌راب می‌گوید: زمانی تمایل شرکت‌ها برای جذب نیرو دوباره افزایش خواهد یافت که شاهد بهبود اوضاع اقتصادی باشیم. در میان مدت هم تغییر ساختار جمعیتی روز به روز از تعداد نیروهای موجود در بازار کار کم می‌کند.

لینک کوتاه:                        https://fesadsetiz.ir/op07

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا