آمار

افزایش ۲ درصدی تولید تایر تا پایان آبان‌

این میزان تولید مشتمل بر ۱۷۲ هزار و ۶۵۳ تن تایر است که از این نظر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱۹ تن افزایش داشته است.

در هشت ماهه امسال ۱۰۷ هزار و ۶۲۵ تن انواع تایر بایاس و رادیال سواری در کشور تولید شد که رشد هشت درصدی نشان می‌دهد. تایرسواری ۶۲.۳ درصد کل تولیدات تایرسازان را به خود اختصاص داده است.

در تولید لاستیک‌های بایاس که فناوری قدیمی دارند، از الیاف و رشته‌های نخی استفاده شده و در تولید لاستیک‌های رادیال از رشته‌های سیمی استفاده می‌شود.

در این مدت تولید تایر وانتی با افت ۱۰ درصدی به ۱۶ هزار و ۴۹۸ تن رسید.

همچنین تا پایان آبان‌ماه ۳۳ هزار و ۴۲۴ تن تایر باری اتوبوسی (افت ۱۰ درصدی)، ۱۲ هزار و ۳۶۵ تن تایر ماشین‌آلات کشاورزی (کاهش ۱۲ درصدی) و ۲ هزار و ۷۴۱ تن تایر ماشین‌آلات راه‌سازی و صنعتی (افت ۱۶ درصدی) در کشور تولید شد.

بر اساس این گزارش، در کنار تولید تایر انواع خودرو، برخی کارخانجات به تولید تایر دوچرخه، موتورسیکلت و تیوب می‌پردازند. تولید محصولات یاد شده در هشت ماهه امسال مشتمل بر ۱۲ هزار و ۱۳۲ تن تایر دوچرخه و موتور (رشد ۲ درصدی) و ۶ هزار و ۱۴۰ تن تیوب (افت هفت درصدی) بود.

تا پایان آبان‌ماه همچنین ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۶۱۶ حلقه فلپ (روبان لاستیکی دور چرخ)، تسمه نقاله، شیلنگ و … به وزن چهار هزار و ۴۱۸ تن توسط کارخانجات داخلی تولید شد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/ys42

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا