اقتصاد بین الملل

بحران بی سابقه در سیستم بانکی آمریکا

به گزارش از راشاتودی، نگرانی از بحران بانک ها در آمریکا به دلیل چالش هایی که اکنون برای بانک های تسهیلات دهنده وجود دارد، ادامه دارد، به طوری که برخی بانک ها می گویند فروش دارایی ها، اصلاح ترازنامه و اخراج کارمندان شان را در دستور کار دارند.

بر اساس این گزارش، پس از اینکه بانک های تسهیلات دهنده آمریکا افشا کردند که در سه ماهه نخست سال سپرده گذاران بیش از 100 میلیارد دلار را از بانک ها خارج کرده اند، سهام بانک فیرست رپابلیک 30 درصد دیگر افت کرد.

.

روبرو شدن بانک های آمریکا با بحران

بر اساس این گزارش سهام این بانک در پی افشای یک بانک مستقر در سانفرانسیسکو مبنی بر اینکه 40 درصد سپرده هایش کاهش یافته، 49 درصد کم شد و این ها ترس و نگرانی از فروپاشی بیشتر بانک های آمریکا را تشدید کرد.

این نگرانی ها در پی ورشکستگی دو بانک معتبر آمریکا به نام های سیلیکون ولی و سیگنیچر در ماه مارس بیشتر شده است که سیستم بانکی آمریکا را با بزرگترین بحران از زمان بحران 2008 مواجه کرده است.

شکست اعتباری در بانک های آمریکا

یک اقتصاد دان ارشد در موسسه پژوهشی گاوکال گفت: « با این ورشکستگی های بانکی آمریکا، سرمایه گذاران به این باور رسیده اند که بحران بانکی و شکست اعتباری خارج از مرزهای این کشور هنوز پایان نیافته است.»

درحال حاضر فیرست رپابلیک با نگرانی های افزایش سرمایه و از سوی دیگر گیر نیفتادن در قانون رگولاتوری آمریکا هم موجه است.

 

لینک کوتاه:      https://fesadsetiz.ir/a26o

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا