اخبار

برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی برای ارزان سازی غذا

«سید جواد ساداتی نژاد» در نشست قرارگاه امنیت غذایی که با حضور معاونین وزیر، روسای سازمان‌ها و مسوولان ذی‌ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به کاهش تورم نقطه به نقطه و ماهانه اقلام خوراکی و مواد غذایی در آذر ۱۴۰۱ اظهار کرد: تولید غذای ارزان، سالم و باکیفیت مهم‌ترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی است که در راستای انجام ماموریت مذکور تمام ظرفیت‌های وزارتخانه را به کار گرفته است.

وی تصریح کرد: افزایش بهره‌وری در واحد سطح، استفاده از هسته‌های اولیه (بذر، سم، کود و…) باکیفیت تولید، کاهش ضایعات، هوشمندسازی زنجیره ارزش محصولات کشاورزی، توزیع اینترنتی کالا‌های اساسی و … با هدف ارزان‌سازی غذا در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کاهش تورم اقلام خوراکی و مواد غذایی در سراسر استان‌های کشور تحقق پیدا خواهد کرد.

ساداتی نژاد، دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی را ملزم به نظارت دقیق در بازار کرده است.

وی با اشاره به نقش اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی بیان کرد: در یک سال گذشته تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان همکاری و تعامل سازنده‌ای با دولت در زمینه تنظیم بازار و مدیریت عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی داشته‌اند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: امیدواریم همکاری و تعامل ایجاد شده تقویت شود، در این راستا وزارت جهاد کشاورزی همه‌جانبه پشتیبان و حامی اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی است.

ساداتی نژاد گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خوشبختانه هیچ‌گونه کمبودی در تامین کالا‌های اساسی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی وجود ندارد و در تولید و تامین محصولات زراعی، باغی، دامی و … در شرایط ایده‌آل و مناسبی قرار داریم.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/era1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا