اخبار

تامین مالی پروژه‌‌های موجود صنعت نفت

معاون اول رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عنوان کرد: رهبر انقلاب امسال را با عنوان «رشد تولید و مهار تورم» نامگذاری کردند که به نظر بنده صنعت نفت ظرفیت بالایی برای تحقق این راهبرد دارد.

وی افزود: اتفاقا در کنار راهبرد، راه‌حل نیز مشخص است و رسیدن به این هدف باید از طریق مردمی‌سازی اقتصاد و حمایت از بخش خصوصی صورت بگیرد.

مخبر تاکید کرد: بهره‌وری در کشور در بدترین وضعیت قرار دارد و باید فکری با حال این وضعیت کرد. در بخش کنترل مصرف، متولی مشخصی وجود ندارد و بدین ترتیب مصرف انرژی در کشور بالاست.

تامین سرمایه گذاری در کشور

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: در این همایش باید تلاش کنیم که شرکت‌های خارجی و داخلی با یکدیگر وصل شوند و سرمایه‌گذاری موردنیاز در کشور صورت بگیرد.

وی گفت: از ۱۶۰ میلیارد دلار پروژه موجود صنعت نفت، دولت توانسته حدود ۴۰ میلیارد دلار آن را تامین مالی کرده و در دستور کار قرار دهد اما مابقی آن نیاز به سرمایه گذار دارد.

مصرف بیش از اندازه گاز در کشور

مخبر گفت: دولت قصد دارد با استفاده از ظرفیت شرکت‌های خصوصی و مشارکت‌ آنها با شرکت‌های خارجی این میزان سرمایه‌گذاری را تامین کند.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: عدم سرمایه‌گذاری مناسب در بخش گاز موجب شده با کمبود گاز مواجه شویم. ایران یک کشور ۸۵ میلیون نفری است اما به میزان ۸۰ درصد یک کشور یک میلیارد نفری گاز مصرف می‌کند.

 

 

لینک کوتاه:          https://fesadsetiz.ir/3c5i

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا