اخبار

تبادل برق بین ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه به زودی اجرا می شود

علی اکبر محرابیان؛ وزیر نیرو روزیکشنبه در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق افزود: صنعت برق اکنون هم برای رفع ناترازی‌ ها و هم برای رشد اقتصادی از ظرفیت خوبی برخودار است.

وی ادامه داد: صنعت برق در زمینه دستاورد‌های داخلی بی‌ نظیر است و برخی این دستاورد‌ها برای اولین بار است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: انصافا صنعت برق صنعت پرافتخاری است این صنعت به گفته متخصصان در ابتدای انقلاب تقریبا صددرصد وابسته بود، اما اکنون پیشرفت‌های کم نظیری دارد.

محرابیان گفت: ۹۵ درصد قطعات، تجهیزات و تاسیسات این صنعت داخلی است.

وزیر نیرو ادامه داد: مهنتربن هدف گذاری ما آن است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز شاهد بهینه سازمصرف باشیم تا شدت مصرف کاهش یابد. محرابیان افزود: تلاش می‌شود تولید برق کشور معطوف به رشد تولید و صنعت کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: امسال تابستان در بخش خانگی شاهد کاهش مصرف بدون قطعی برق بودیم. میزان صرفه جویی حاصل شده در بخش خانگی و تجاری به بخش صنعت و تولید کشور اختصاص داده شد و این مسیر ادامه خواهد یافت.

محرابیان گفت: سنکرون اولیه با شبکه روسیه انجام شده و اقدامات فنی برای سنکرون مشترک شبکه برق بین ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه انجام می‌دهیم تا بتوانیم با روسیه ارتباط برقی داشته باشیم و این باعث پایداری برق کشور می‌شود. موضوع تهاتر جز برنامه‌های اصلی مذاکره کنندگان است، زمان‌هایی که ما نیاز داریم برق را از کشور‌های مختلف از جمله آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان وارد می‌کنیم و زمان‌هایی که مازاد داریم به کشور‌های نیازمند صادر می‌کنیم. البته تبادل برق همانگونه که در قرارداد‌های سال گذشته داشتیم ادامه می‌دهیم.

وزیر نیرو درباره اتصال به شبکه برق روسیه گفت: سنکرون اولیه با شبکه روسیه انجام شده و اقدامات فنی برای سنکرون مشترک شبکه برق بین ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه انجام می‌دهیم تا بتوانیم با روسیه ارتباط برقی داشته باشیم و این باعث پایداری برق کشور می‌شود. ما اکنون در حال تقویت بخش‌های فنی برای توسعه هستیم.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/wgqo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا