اخبار

سازمان جهانی بهداشت: ادعاهای دروغ اسرائیل خطرناک است

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، سازمان جهانی بهداشت روز جمعه تهمت‌های رژیم صهیونیستی علیه این نهاد بین‌المللی در خصوص تبانی با حماس در جریان جنگ غزه را رد کرد.

«تدروس آدهانوم» رئیس این نهاد بین‌المللی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس گفت: «چنین ادعاهای نادرستی مضر بوده و می‌تواند کارمندان ما را که جان خود را برای خدمت به افراد آسیب پذیر به خطر می‌اندازند تهدید کند».

آدهانوم اضافه کرد: «این سازمان به عنوان نهادی وابسته به سازمان ملل بی‌طرف بوده و در راستای سلامت و رفاه همگان فعالیت می‌کند».

این سخنان آدهانوم در واکنش به اظهارات اخیر «ایلون شاهار» نماینده رژیم صهیونیستی در نهادهای بین‌المللی در ژنو مطرح می‌شود.

شاهار روز پنجشنبه در نشست شورای اجرایی سازمان جهانی بهداشت گفته بود که جنبش حماس در چارچوبی متعمدانه تمام مناطق غیرنظامی نوار غزه را به مناطق نظامی تبدیل کرده و سازمان جهانی بهداشت این موضوع را نادیده گرفته است که این را بی کفایتی نمی‌توان نامید بلکه تبانی می‌توان نام گذاشت.

تدروس آدهانوم در جریان نشست روز پنجشنبه، زمانی که درباره اوضاع در غزه صحبت می‌کرد، در آستانه گریه کردن قرار گرفت.

وزارت بهداشت غزه، بعدازظهر امروز (شنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی خبر داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی به ۲۶ هزار و ۲۵۷ نفر رسیده و تعداد مجروحان به ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش یافته است.

در این بیانیه آمده است که ارتش رژیم اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ کشتار جمعی در غزه انجام داده که در پی آن، ۱۷۴ نفر شهید و ۳۱۰ مجروح شده‌اند.

همزمان با این بیانیه، شبکه «الجزیره» به نقل از خبرنگار خود در غزه گزارش داد نیروهای اسرائیلی کارکنان یک شرکت ارتباطات فلسطینی را در غزه در حالی که قصد تعمیر شبکه‌های اینترنتی را داشتند و از پیش هماهنگی‌های لازم را انجام داده بودند، هدف قرار دادند.

از زمان آغاز جنگ در نوار غزه، در پی حملات ارتش اسرائیل، اینترنت در این منطقه دست‌کم ۱۰ بار به طور کامل قطع شده است.

 

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/9ihz

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا