اخبارمالیات

شناسایی ۱۱۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی از شرکت‌های بزرگ در کشور

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از شرکت‌های بزرگ در سراسر کشور شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ سید احسان خاندوزی ظهر پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: برای رفع موضوعات مربوط به توسعه این استان به جهت آنکه از یک عقب افتادگی تاریخی برخوردار است و رنج می‌برد، باید سال‌های سال پیگیری شود تا موارد به یک تراز قابل قبول برسد.

وی افزود: تأکیدات رئیس جمهور شهید بر این بود که ناترازی‌ها در استان‌های کمتر توسعه یافته همچون چهارمحال و بختیاری به سمت تراز شدن پیش برود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: مسئله مالیات یکی از ارکان این وزاتخانه است، اخذ مالیات به عهده افراد با توان مالی بالا قرار داده می‌شود.

خاندوزی با اشاره به اینکه بنا بر این نیست مالیات بر عهده استان‌های ضعیف قرار داده شود، عنوان کرد: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از شرکت‌های بزرگ در سراسر کشو شناسایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا سهم چهارمحال و بختیاری از میزان تحقق مالیاتی اصلاح و کمتر شود.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: تمرکز دولت برای اخذ مالیات بر دانه درشت‌ها، شرکت‌ها و مؤدیان مالیاتی است و تلاش شده برای آن افرادی که کار تولیدی می‌کنند نرخ پایین‌تری از سهم مالیاتی در نظر گرفته شود.

خاندوزی بیان کرد: عدالت اقتضا می‌کند کسانی که به اندازه متعارف درآمد دارند مالیات پرداخت نکنند.

وی تاکید کرد: تسهیلات در دو حوزه تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی و نیازهای خرد مردم هستند، اعتقاد بر این است که نیازهای مردم چون مسکن، ازدواج و.. نباید معطل شود و در خصوص پرداخت تسهیلات به بنگاه‌ها ناچار به اولویت‌بندی هستیم.

وزیر اقتصاد بیان کرد: چهارمحال و بختیاری به لحاظ فرهنگ غنی مردم و سلامت نفس برجسته و ارزشمند شاهد انحرافات اقتصادی و فرارهای مالیاتی چندانی نیستیم.

خاندوزی تصریح کرد: سالانه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور و سه هزار میلیارد تومان مالیات در چهارمحال و بختیاری جمع‌آوری می‌شود.

 

منبع:مهر

 

لینک کوتاه:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا