اخبار

قانون جدید معافیت از سربازی اعلام شد

روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی:

گروه زندگی: ایام و اعیاد حسابی به کاممان است. عید پشت عید و نزول برکات آسمانی که به یمن فرارسیدن ماه رجب و ولادت مولای متقیان، شامل حالمان شده و شادی این روزهایمان را دوچندان کرده است. بی شک ولادت امیرالمومنین(ع) بهترین خبر امروزمان است. مولایی که همه چیز تمام است و یک سر همه خوبی های دنیا به او وصل می شود. با تبریک این روز مبارک به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) و شما خوبان که هر روز از این درگاه، خوبی ها را دنبال می کنید، بسته خبری امروز را تقدیمتان می کنیم. البته قبل از آغاز، نفس هایمان را به هم گره می زنیم و در این روز فرخنده، برای ظهور آقایمان، یکصدا “اللهم عجل لولیک الفرج” می خوانیم تا شاید به حق علی ولی الله، راه وصال گشوده شود.


به کارگیری ۳۰۰۰ نیروی خبره در دستور کار قرار گرفت

شایسته سالاری در اداره جات دولتی

حضور نیروهای متخصص و کارآمد در دستگاه های اجرایی کشور، یکی از مهمترین مطالبات همه مردم است، زیرا فقط در این صورت می توانیم در مسیر پیشرفت قدم برداشته و با مدیرانی توانمند به اهداف انقلابی خود دست پیدا کنیم؛ ضمن اینکه به کارگیری نیروهای خبره و استفاده به حق از این ثروت های انسانی، راهکاری مهم برای نگه داشتن آن ها در کشور خودمان است و اقدامی ارزشمند صورت گرفته تا خبرگان کشور در دستگاه های اجرایی دولت اشتغال پیدا کنند.
به گفته دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رئیس‌جمهور، در بنیاد ملی نخبگان ، مجوز ۳۰۰۰ ردیف استخدامی ویژه در دستگاه‌های اجرایی دولت اخذ شده که تا الان ۹ هزار و ۸۰۰ نفر ثبت‌نام کرده اند. از این تعداد ۳۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که بعد از بررسی‌ها، نتیجه اعلام می‌شود تا در دستگاه‌های اجرایی جایابی شوند. این خبر را به فال نیک می گیریم و امیدواریم به شایسته سالاری روزافزون  در دستگاه های احرایی دولت.

معافیت از سربازی
تک فرزند ذکور خانواده هایی با فرزند معلول معاف می شوند

 

این پسرها از سربازی معاف می شوند

از قدیم می گفتند سربازی، آدم را مرد می کند که اتفاقا بیراه هم نمی گفتند و بزرگ شدن را به خوبی می شد در وجود تک تک پسرهایی که خدمت سربازی را پشت سر گذاشتند، مشاهده کرد. اما با این حال هستند کسانی که از کودکی بنا به اقتضای زندگی، مرد بودن  را زندگی می کنند و وقتی بزرگتر می شوند باید برای یک خانواده مردانگی کنند؛ درست مثل آن هایی که خانواده معلول دارند و دوشادوش پدر و مادر برای امرار معاش تلاش می کنند. اما چرا این ها را گفتیم؟چون می خواهیم پیک خوش خبری باشیم برای آقا پسرهایی که تنها فرزند ذکور خانواده هستند و خواهر و برادری معلول دارند. خبر رسیده بنا بر ابلاغیه ستادکل نیرو‌های مسلح، این آقاپسرها اگر برادر تنی باشند، از خدمت دوره ضرورت معاف دائم می‌شوند.
واجدین شرایط می‌توانند با اخذ فرم معافیت مذکور از سازمان بهزیستی، درخواست خود را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) محل سکونت، ثبت و از رده وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود پیگیری ‌کنند.

بسته معیشتی
وقتی بنیاد کرامت هوای پدران بیمار را دارد

بسته معیشتی بنیاد کرامت برای پدران بیمار

در روز ولادت مولایی که خودش سلطان کرامت بوده و پدر همه ایتام کوفه، شنیدن اخباری از جنس دستگیری و مهربانی آن هم در حق بیماران صعب العلاج که با آلام بسیاری دست و پنجه نرم می کنند، عجیب به جان آدم می نشیند؛ پس بشنوید خبری از بنیاد کرامت و اتفاقی مبارک همزمان با ولادت امیرالمومنین(ع).
خبر از این قرار است که بنیاد کرامت امام رضا(ع) طبق روال همیشه، دست به کار شده تا اینبار به مناسبت روز پدر، حامی پدرانی باشد که به سبب بیماری های سخت در بستر افتاده اند و شاید دلشان شاد و لبشان خندان نباشد. تهیه تعدادی بسته ارزاق به ارزش دو میلیون و پانصد هزارتومان شامل میوه و شیرینی و گوشت و …، اقدامی است که توسط این بنیاد انجام و با کمک خیرین و خدام به این خانواده ها اهدا شده است. بیایید در این روز مبارک، همه با هم امن یجیب المضطر اذا دعاه… بخوانیم به نیت شفای همه بیماران.

آرزویی که پلیس های اصفهانی برآورده کردند
پلیس هایی که آرزوی کودکان پروانه ای را برآورده کردند

 

آرزویی که پلیس های اصفهانی برآورده کردند

دربین تمام مشغله های روزمره و چالش هایی که نیروهای پلیس هر روز و هر لحظه با آن دست و پنجه نرم می کنند، از این قشر زحمتکش برای اقدامات جانبی انتظار چندانی وجود ندارد، اما با این حال، مردان امنیت کشورمان به همان اندازه که در کارشان جدی و مجری قوانین هستند، به همان اندازه نیز در روابط انسانی خود منعطفند و از هیچ تلاشی برای خدمت به همنوعانشان دریغ نمی کنند. نمونه این خدمات آنقدر زیاد است که  خیلی اوقات در همین بسته خبری از آن ها برایتان گفته ایم و اما امروز می خواهیم به یک اقدام ارزشمند دیگر اشاره کنیم. به تلاش پلیس های اصفهانی برای خشنودی دو کودک پروانه ای.
موضوع از این قرار است که دو کودک پروانه ای، پیش تر علاقه خود برای پلیس شدن را اعلام کرده و آرزو داشتند لباس پلیس برتن کنند، بنابراین مردان همیشه درصحنه با اطلاع از خواسته کودکان موردنظر، اینبار نه برای یک ماموریت امنیتی، بلکه برای یک خدمت انسانی، عزمشان را جزم کردند و ضمن دیدار با این کودکان، لباس همیار پلیس بر تن بچه ها کردند تا آرزویشان روی زمین نماند.

امروز روز آشتی کنان است

امروز دیگر دور کینه و کدورت را خط بکشید و قهر و جدایی را بگذارید برای آن هایی که بویی از ولایت نبرده اند. اگر خودتان را پیرو راه امیرالمومنین(ع) می دانید، اما مدتی است به خاطر کدورت های خانوادگی، از پدرتان بی خبرید، وقتش رسیده به توصیه رسول اکرم مبنی بر خشوع در برابر خشم پدر عمل کنید و به برکت ولادت امیرالمومنین(ع)، به دستبوسی پدرانتان بروید. امروز روز آشتی کنان است، تا دیر نشده، دست بجنبانید! مطمئن باشید آرام گرفته و خداوند هم هوایتان را خواهد داشت.

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/i7u5

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا