اخبار

قرارداد توسعه ۲ میدان نفتی فردا امضا می‌شود

شرکت ملی نفت ایران قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی چنگوله و بند کرخه را امضا و خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تأسیسات سریع‌ احداث کارخانه‌ای میدان‌های قلعه نار، کبود، بالارود و منصوری را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ از شرکت ملی نفت ایران، قرارداد توسعه و بهره‌برداری میدان نفتی چنگوله و بندکرخه با هدف تولید روزانه به‌ترتیب ۶۰ و ۱۸ هزار بشکه نفت روز یکشنبه (۲۷ خرداد) امضا می‌شود.

ازجمله عملیات اجرایی در میدان چنگوله می‌توان به حفاری ۱۸ حلقه چاه تولیدی، حفاری دو حلقه چاه ارزیابی، حفاری دو حلقه چاه دفع پساب و تعمیر دو حلقه چاه، احداث تأسیسات سرچاهی و خطوط لوله جریانی و احداث تأسیسات فرآورش و انتقال نفت خام و گاز همراه اشاره کرد.

طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از طرح‌های مصوب سفر «رئیس‌جمهوری شهید» به استان ایلام به‌ شمار می‌رود و توسعه آن نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در این استان دارد، به‌طوری که پیش‌بینی می‌شود ۶۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند. طرح توسعه و بهره‌برداری میدان بند کرخه نیز ۲۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

امضای ۲ قرارداد خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تأسیسات سریع‌احداث

قراردادهای خرید خدمات فرآورش نفت خام با استفاده از تأسیسات سریع‌احداث کارخانه‌ای (Skid-mounted) نیز در قالب قرارداد مشارکت عمومی – خصوصی به روش BOO (ساخت، تملک، بهره‌برداری) امضا می‌شوند.

امضاکنندگان قرارداد شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت توسعه نفت و گاز مپنا و گروه صنعتی مهام شرق هستند.

مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری حدود ۲۵۰ میلیون دلار در بالادست صنعت نفت از ویژگی‌های این دو قرارداد است.

 

 

منبع:ایرنا

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/dd9l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا