اخبارمازندران

امام جمعه ساری : دشمن امروز اقتصاد و شئائر دینی را نشانه گرفته است

حجت الاسلام سیدحسین شفیعی دارابی، هدف از ایراد خطبه‌های دوم نماز جمعه در سراسر کشور را بازگویی مباحث و مسائل منطقه، کشور و جهان اسلام دانست و گفت: به فرموده حضرت امام رضا(ع) این زمان باید محل بیان دردها و درمان‌ها، طرح مشکلات و تذکر خطرات و معرفی دستاوردها باشد.

امام جمعه موقت شهرستان ساری، با بیان اینکه ما بدهکار مردم هستیم، اظهار کرد: اگر بنای تذکر باشد باید خیرخواهانه انجام گیرد.

شفیعی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر بیان کرد: فتح خرمشهر اولین و آخرین پیروزی رزمندگان نبود اما زلزله‌ای بر اندام خبیث صدامیان افکند و ایران را سرافراز کرد و مقدمه پیروزی‌های بزرگ دیگر شد. در فتح خرمشهر نیروهای بسیجی از مازندران در تیپ‌های مختلف اعزام شدند و برخی از فرماندهان از جوانان همین خطه بودند.

وظایف بزرگ در رابطه با فتح خرمشهر

وی با بیان اینکه سه وظیفه بزرگ در جریان فتح خرمشهر بر عهده داریم، گفت: نخست وظیفه عاطفی و احساسی است، نباید اجازه دهیم خناسان، افتخار فتح خرمشهر را کمرنگ کنند؛ باید این سالروز با برپایی کنگره‌ها، همچون همیشه گرامی و زنده نگهداشته شود.

وی دومین وظیفه را زمینه معرفتی فتح خرمشهر خواند و تصریح کرد: باید دشمن و شگردهای دشمن و عوامل پیروزی را بشناسیم. بزرگتر از اصل پیروزی نگهداری آن است یعنی باید به صورت کلاسیک مباحث پیروزی خرمشهر در کتب درسی راه پیدا کند و نسل آینده با آن آشنا شوند.

وی با بیان اینکه وظیفه سوم در بزرگداشت فتح خرمشهر وظیفه رفتاری ماست، خاطرنشان کرد: امروز قدرت نظامی دریایی، زمینی، هوایی و موشکی ما به جایی رسیده که دشمن به خود اجازه تصرف یک وجب از سرزمین ایران را نمی‌دهد.

وظایف بزرگ در رابطه با فتح خرمشهر

وی با بیان اینکه کادر اقتصادی دولت باید همانند فاتحان خرمشهر پا به رکاب و دغدغه‌مند باشند، تاکید کرد: مردم انتظار دارند مشکلاتشان حل شود و سفره‌ها پر رونق شود.

وی خواستار ساماندهی حوزه فرهنگ شد و گفت: مسئولان ارشاد و دستگاه‌های فرهنگی باید به جهاد تبیین بپردازند.

وی به مشکل کمبود آب در منطقه اشاره و بیان کرد: وزرات نیرو اقداماتی انجام دادند اما مشکل بسیار زیاد بوده و بحث امنیت آب مطرح است؛ علاوه بر اینکه باید مردم وظیفه دارند از هدردادن و اسراف آب اجتناب کنند لازم است مسئولان مرتبط با توجه به فصل شالیکاری، مشکل کمبود آب را حاد تلقی کنند تا کشاورزان آسیب نبینند.

تقدیر از دریانوردان ایرانی و توجه به انتخابات اسفند ماه

وی قدرت دریادلان را مورد تقدیر قرار داد و با بیان اینکه قدرت نیروی دریایی رعب به دل دشمنان افکنده است، گفت: رئیس‌جمهوری طی سفر به ۱۱ کشور دنیا بیش از ۹۰ سند همکاری منعقد کرد و این روند دیپلماسی مطلوب ادامه دارد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری و نمایندگان تصریح کرد: نمایندگان باید با توده مردم باشند و همراهی خود را با محرومان حفظ کنند و اهمیت قانونگذاری در ریل‌گذاری مسیر آینده کشور است؛ نمایندگان باید رابطه و باندبازی را کنار بگذارند و برای برطرف کردن مشکل مردم گام بردارند.

وی انتخابات اسفندماه را سرنوشت‌ساز برشمرد و تصریح کرد: همه آنهایی که با خط امام و رهبری طی ماه‌های اخیر ستیز کردند، برای کمرنگ کردن انتخابات مجلس اطلاعیه دادند تا بتوانند مانور دهند و مردم باید آگاه باشند و فریب نخورند.

لینک کوتاه : https://fesadsetiz.ir/tps0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا