نشست های تخصصی

وزیر کار: خبرهای خوشی برای کارگران داریم/ گزارشگران فساد پاداش می‌گیرند

«حجت الله عبدالملکی» روز شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جلسات شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده دایم و به طور منظم در حال برگزاری است و تا چند روز آینده میزان دستمزد کارگران نهایی می‌شود.

وی همچنین در حاشیه رونمایی از سامانه‌ «سوت‌زنی» وزارت کار، با بیان اینکه برای کسانی که گزارش از فساد را ثبت کنند، موضوع را  بررسی می‌کنیم و حتما پاداشی در نظر می‌گیریم، گفت: موضوع افشاگری از فساد و اختصاص پاداش را به گزارشگران را به تازگی شروع کردیم و همکاران ما ملاحظات حقوقی را بررسی می‌کنند. فعلا پاداش خاصی در نظر نگرفته‌ایم، اما بررسی می کنیم.

عبدالملکی ادامه داد: تقریبا ۶۰۰ شرکت و صندوق زیرمجموعه مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  هستند که نگرامی ما از انواع فساد در این مجموعه‌هاست در همین زمینه برنامه‌هایی را برای جلوگیری از فساد اجرا کرده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مردم می توانند به سامانه سوت زنی مراجعه و گزارش ها را ثبت کنند، گفت:  این سامانه کاملا امن است و سرورها در اختیار وزارتخانه هستند. گزارش‌دهندگان می‌توانند بدون اینکه نام و نشانی از خود به جا بگذارند، گزارش خود را ثبت کنند.

وی ابراز داشت: برای کسانی که مایل هستند به عنوان گزارش‌گر حرفه‌ای با ما همراه باشند می‌توانند اطلاعات خود را ثبت کنند و همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و چنانچه که صلاحیت لازم  را دارند با ما به صورت حرفه‌ای همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، امروز سامانه «سوت زنی» از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده است. این سامانه با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به افرادی که قصد ارسال گزارش فساد دارند، فعال شده و امکان ارسال گزارش فساد به صورت ناشناس را فراهم کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا