اقتصاد بین الملل

چراغ سبز صندوق بین‌المللی پول به یوان چین

به گزارش از وبگاه مدرن دیپلماسی، صندوق بین‌المللی پول (IMF) اعلام کرد که ممکن است یوان چین را به عنوان ارزی برای بازپرداخت تعهدات کشورها به این صندوق بپذیرد. آرژانتین به تازگی بدهی خود به صندوق بین‌المللی پول را به یوان پرداخت کرده است.

جولی کوزاک (Julie Kozack)، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، تأیید کرد که آرژانتین بخشی از بدهی‌های خود (معادل ۱.۱ میلیارد دلار از ۲.۷ میلیارد دلاری که در ماه گذشته سررسید شده بود) را به صندوق بین‌المللی پول به ارز چین پرداخت کرده است.

کوزاک در یک نشست خبری اظهار کرد: همان‌طور که در گذشته بیان کردیم، مقامات آرژانتین همچنان به تعهدات مالی خود در قبال صندوق بین‌المللی پول پایبند هستند.

پذیرش یوان بعنوان ارزی برای سپرده‌گذاری در بانک‌ها

وی افزود: یوان چین یکی از پنج ارزی است که اعضای صندوق بین‌المللی پول می‌توانند از آن برای تسویه تعهدات خود به این صندوق استفاده کنند.

بانک مرکزی آرژانتین اعلام کرد که یوان را به عنوان ارزی برای سپرده‌گذاری در بانک‌های پس‌انداز و حساب‌های جاری می‌پذیرد؛ این موضوع نشان‌دهنده فاصله گرفتن از دلار آمریکا به عنوان تنها ارز رسمی ذخیره جهان است.

باز کردن حساب های بانکی با یوان

بنابر اعلام بانک مرکزی آرژانتین، نهادهای مالی می‌توانند حساب‌های بانکی را به یوان باز کنند.

علاوه بر آرژانتین، برزیل نیز اوایل سال جاری با چین توافقنامه‌ای امضا کرد که این کشور را قادر می‌سازد تجارت و سرمایه‌گذاری را به ارز خود انجام دهد و در جهت کاهش سلطه دلار آمریکا با سرعت بیشتری گام بردارد.

 

 

 

لینک کوتاه:                   https://fesadsetiz.ir/vnmx

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا