اخباراستان ها

کشف محموله میلیاردی ابزار و یراق قاچاق در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کشف حدود ۲۴ هزار قطعه ابزار و یراق قاچاق به ارزش تقریبی هشت میلیارد ریال از یک دستگاه خودرو وانت مزدا توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ سرهنگ احمد ساکی در تشریح این خبر گفت: در راستای مبارزه با پدیده قاچاق و مخلان امنیت اقتصادی ماموران پلیس امنیت اقتصادی حین کنترل خودروهای ورودی به شهرستان در ایست و بازرسی پل حرم آباد به یک دستگاه خودرو وانت مزدا مشکوک می شوند و برای بررسی‌های بیشتر آن را متوقف می کنند.

وی اظهار کرد: ماموران در بازرسی از خودرو مذکور تعداد حدود ۲۴ هزار قطعه ابزار و یراق قاچاق که بر اساس نظر کارشناسان ارزش تقریبی آن هشت میلیارد ریال می باشد را کشف و خودرو را نیز توقیف کردند.

ساکی با اشاره به معرفی یک نفر متهم در این ارتباط به مرجع قضایی بیان کرد: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید و به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی ، مبارزه با پدیده قاچاق از اولویت‌های این فرماندهی است که با تمام توان و جدیت اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی ملایر همچنین از دستگیری ۱۷ نفر متهم و کشف دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی در اجرای طرح امنیت محله محور توسط ماموران کلانتری ۱۴ ازندریان خبر داد و گفت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی محلات آلوده و جرم خیز طرح امنیت محله محور توسط ماموران کلانتری ۱۴ ازندریان به مدت یک هفته در شهر ازندریان اجرا شد.

ساکی با بیان اینکه در اجرای این طرح ماموران تعداد ۹ نفر متهم فراری شامل دو نفر کلاهبردار میلیاردی را شناسایی و در چند عملیات جداگانه دستگیر کردند، افزود : در این طرح ماموران مقدار ۳۰ تن سنگ سیلیس قاچاق را از یک دستگاه خودرو کامیون کشف و در این ارتباط یک نفر را دستگیر کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این ماموریت ماموران با انجام تحقیقات و تلاش شبانه روزی تعداد سه نفر سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را در مخفیگاهشان دستگیر و از آنان دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی را کشف کردند.

ساکی اظهار کرد: ماموران در اجرای این طرح تعداد ۱۸ دستگاه موتورسیکلت و سه دستگاه خودرو نیز به علت ایجاد حرکات مخاطره آمیز از سوی راکبین، رانندگی مخاطره آمیز، عدم استفاده از کلاه ایمنی، تولید صدای نامتعارف و ایجاد آلودگی صوتی، نداشتن مدارک شناسایی، اعمال تغییر نامتعارف در وضعیت ظاهری و ایمنی خودروها، نصب غیرقانونی شیشه های دودی و دیگر مزاحمت‌های صورت گرفته توسط رانندگان توقیف و به پارکینگ منتقل و در این خصوص سه نفر مزاحم را نیز دستگیر کردند و کلیه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

 

منبع:ایسنا

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/6cra

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا