اخبار

امسال یک میلیون مشترک پُرمصرف به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر) گفت: امسال یک میلیون دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان پرتوانیرمصرف برق نصب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ حامد احمدی گفت: امسال نصب کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف در همه تعرفه‌ها از جمله مشترکان خانگی و تجاری در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، افزون بر یک میلیون مشترک برق پرمصرف امسال به کنتور‌های هوشمند مجهز می‌شوند.

وی این اقدام را در ادامه طرح هوشمندسازی صنعت برق دانست و ادامه داد: مطابق این برنامه امسال یک میلیون مشترک خانگی با مصرف بیش از ۲.۵ برابر الگو به همراه مشترکان تجاری با بیش از ۲ هزار کیلووات‌ساعت مصرف در مناطق عادی و بیش از سه هزار کیلووات‌ساعت مصرف در مناطق گرمسیر، مجهز به کنتور هوشمند خواهند شد.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین توانیر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۲ درصد مشترکان دیماندی و پرمصرف دارای کنتور هوشمند هستند، خاطرنشان کرد: در آغاز طرح، نصب کنتور هوشمند و رویت پذیری مصرف برای مشترکان در تعرفه‌های کشاورزی، صنعتی، عمومی و اداری، در اولویت قرار گرفت و تا پایان سال ۱۴۰۲ تقریباً همه این مشرکان به کنتور هوشمند مجهز شدند.

 

منبع:انا

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/m5r7

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا