بانکداری

آغاز پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد

سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد امروز با حضور خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌ فرزین رئیس کل بانک مرکزی و حسین زاده مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه رسالت در سالن همایش صدا و سیما رونمایی شد. محمدحسین حسین‌زاده؛ مدیرعامل بانک رسالت در مراسم رونمایی از وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد اظهار کرد: اعطای وام بدون کارمزد موجب وحدت بین جهان اسلام است. بحث قرض‌الحسنه ریشه شرعی دارد و بین فتوا‌های جهان اسلام نیز مزد کار را در قالب کارمزد از سوی بانک جایز نمی‌دانند.

وی تصریح کرد: در ۱۰ سال گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شد که در ۲ سال اخیر سرعت بیشتری داشت. برای اینکه نهاد قرض‌الحسنه وام بدون کارمزد بپردازد، باید مراکز هزینه شناسایی می‌شد که در ادامه بانک دیجیتال ایجاد و در نتیجه آن ۸۰ درصد هزینه‌ها حذف شد.حسین‌زاده گفت: همچنین طبق برنامه ریزی‌های انجام شده ۲۰ درصد هزینه‌ها که غیرعملیاتی هستند نیز از محل درآمد‌های غیرعملیاتی تامین می‌شوند.

مدیرعامل بانک رسالت با بیان اینکه در نتیجه این اقدامات، وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد در شورای فقهی بانک مرکزی مطرح و به بدنه بانک مرکزی ابلاغ شد،  تاکید کرد: این مدل از وام قرض‌الحسنه به صورت آزمایشی در ۲۰ روز گذشته عملیاتی  و امروز هم از آن رونمایی شد.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:                          https://fesadsetiz.ir/uo99

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا