ویژه

آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی دولت تصویب شد/ حساب واحد خزانه تکمیل می‌شود

محسن برزوزاده، مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد اعلام کرد: آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی بند ه تبصره ۱۹ قانون بودجه سال جاری درباره شفافیت مالی، انضباط مالی و پاسخگویی عمومی به تصویب دولت رسید که از دستاوردهای اجرایی شدن آن تحقق کامل حساب واحد خزانه است.

وی ادامه داد: بر اساس این آیین‌نامه، سازمان برنامه و بودجه مکلف شده است با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله خزانه داری کل، سازمان امور اداری و استخدامی، وزارت صمت و وزارت ارتباطات  نسبت به تدوین سند مدیریت مالی دولت برای استقرار کامل سیستم یکپارچه اطلاعات مالی اقدام کند.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد اظهار کرد: در آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی که از هوشمندی در کنترل هزینه ها هم برخوردار است، مدیریت منابع و بودجه، مدیریت هزینه‌ها و حسابداری و گزارشگری  مالی و مدیریت نظارت مالی و حسابرسی اتفاق خواهد افتاد.

دستاورد های آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی

دستاورد های آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی

برزوزاده همچنین گفت: تمام اقلام مالی و بودجه‌ای، صورت‌های مالی، درآمد، هزینه، دارایی و بدهی باید در بستر گزارشگری مالی دولت برای تصمیم گیری اقتصادی  و پاسخگویی مقامات اجرایی محقق شود.

وی یادآوری شد: تمام دستگاه‌ها از ابتدای صدور تخصیص الکترونیکی، باید تمام قراردادها و تعهدات خود را برای کنترل منابع عمومی در سیستم کنترل قراردادها و تعهدات سازمان برنامه و بودجه منعکس کنند.

مدیرکل خزانه وزارت اقتصاد یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه با تشکیل شورای راهبری سند اجرایی آیین‌نامه اجرایی شفافیت مالی نسبت به تکمیل کارهای اجرایی آن در راستای مدیریت مالی دولت اقدام خواهد کرد.

برزوزاده در پایان گفت: پذیرش اسناد الکترونیکی اجرای کامل حساب واحد خزانه، مدیریت حسابداری و گزارشگری مالی در پایگاه نظام جامع مالی کشور از دستاوردهای اجرای این آیین نامه است که در مسیر توسعه اقتصادی به کمک همکاران سازمان برنامه و سایر دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا