اخبار

استقبال صنعت گاز از بهره مندی از تجربیات شرکت های دانش بنیان

محسن مظلوم فارسی‌ باف در گردهمایی پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران که در ساختمان ستاد این شرکت برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته پژوهش، گفت: لازم است که شرکت‌های فناور در صنعت گاز دستاورد‌های خود را با مجموعه‌های عملیات، مهندسی و دیگر بخش‌های صنعت گاز کشور به اشتراک بگذارند تا با ارتقای سطح همکاری‌ها، خدمات این شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به تجربه‌های شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: این شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دستاورد‌های خوب و قابل توجهی دارند. در کنار مباحث دانشگاهی که می‌توان گفت ریشه و مادر همه حوزه‌های فناوری است، مجموعه‌های دانش‌بنیان به دلیل پویایی و چابکی این ظرفیت را دارند که مشکلات را رفع کنند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اقدام‌های قابل توجه این شرکت در عرصه فناوری و پژوهش، تصریح کرد: حرکت شرکت ملی گاز ایران در مسیر هوشمندسازی بسیار ارزشمند است و باید این حرکت را در مسیر فناوری‌های جدید به فال نیک گرفت. به طور طبیعی هرکدام از شرکت‌ها در این مسیر همراهی و هماهنگی بیشتری داشته باشند، روحیه تحول‌گرا و توسعه‌نگر خود را اثبات کرده‌اند.

فارسی‌ باف در پایان بر ضرورت حمایت از پژوهش در شرکت‌های تابع تأکید کرد و گفت: از مدیران عامل شرکت‌ها درخواست دارم نگاه ویژه‌تری به مبحث پژوهش داشته باشند. این نگاه و رویکرد با توسعه فناوری و ارتقا در نظام حکمرانی و بنگاه‌داری در تکامل مجموعه مدیریت خود، به منصه ظهور می‌نشیند؛ مواردی مانند نگهداشت، بازار دیجیتال و داشتن نقشه راه از موارد مهمی است که باید در این عرصه مورد توجه باشد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/ilpo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا