آمار

افزایش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در تابستان امسال

سیدپیمان جزایری، معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌‌ های نفتی در تامین فرآورده‌ های نفتی کشور، دلیل اصلی رشد مصرف دو فرآورده بنزین و نفت‌ گاز در تابستان امسال را افزایش سفرها با توجه به فروکش کردن شیوع بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: در سه ماهه مشابه سال قبل، مصرف بنزین 86.7 و نفتگاز 99.4 میلیون لیتر بوده است.

وی افزود: در سه ماهه تابستان امسال روزانه به طور متوسط 105 میلیون لیتر بنزین و 106 میلیون نفتگاز مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با 20 و 9 درصد افزایش همراه بوده است.

این مقام مسئول در رابطه با سوخت‌رسانی مطلوب و به موقع به زائران اربعین حسینی گفت: با پیش بینی‌های انجام شده توانستیم روزانه بین 15 تا 20 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی را در انبارهای کرمانشاه، دره‌شهر ایلام، خرم‌آباد و سنندج ذخیره‌سازی کنیم تا در این ایام در استان‌های هدف کرمانشاه، ایلام و خوزستان و مناطق مرزی توزیع شود.

وی با اذعان به اینکه در این کار عظیم همه مدیران و معاونین مناطق هدف و پشتیبان (لرستان، همدان و کردستان) و همچنین ناوگان حمل و نقل تلاش مضاعف داشتند افزود: در مواقعی که به دلیل کثرت زائران مسیرها مسدود می شود از انبارها پشتیبان مانند انبار اندیمشک برای ذخیره سازی استفاده کردیم.

معاون مدیر در تامین فرآورده‌های نفتی کشور خبر داد: هم اکنون سوخت‌رسانی به استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی با توجه به فرا رسیدن شهادت امام رضا (ع) در حال انجام است.

وی افزود: این معاونت متولی اصلی تامین فرآورده‌های نفتی کشور است و مستمراً اقدامات لازم را برای تامین انواع فرآوردها و پیش‌بینی مصرف انجام می‌دهد؛ ضمن‌اینکه در حال حاضر آمادگی آن را داریم تا از آبان ماه توزیع نفتگاز و نفتکور بیش از 100 نیروگاه کشور را آغاز کنیم.

جزایری با تأکید بر اینکه از اول آبان ماه اوج مصرف نیروگاه‌ها آغاز خواهد شد، تصریح کرد: در سال قبل نزدیک به 16 میلیارد لیتر سوخت در نیروگاه‌ها مصرف شده و این وظیفه مهم با هماهنگی این معاونت با وزارت نیرو و تمام ادارات زیر مجموعه محقق که خوشبختانه تا کنون به نحو مطلوبی انجام شده است.

وی به فرآیند و اهمیت فعالیت‌های این معاونت در جهت تامین سوخت کشور اشاره کرد و گفت: با هماهنگی شرکت ملی پالایش و پخش و تحویل انواع فرآورده‌های اصلی از پالایشگاه‌ها، بر اساس پتانسیل‌های موجود، سوخت از طریق ناوگان حمل زمینی، دریائی و مسیرهای خط لوله، به بیش از 70 انبار فعال در سراسر کشور ارسال و در 230 ناحیه توزیع می‌شود.

معاون مدیر در تامین فرآورده‌های نفتی در پایان ضمن قدردانی از تلاش همکاران ستاد و مناطق در جهت تامین به موقع و مطلوب سوخت در سراسر کشور، اعلام کرد: این وظیفه بار سنگینی است که مستمراً در این معاونت انجام می‌شود و اگر وقفه‌ای در این مسئه رخ دهد مسلما تبعات آن به کل کشور برمی‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا