اخبار

انعقاد قرارداد ساخت ۳۲۱ هزار و ۲۵۰ واحد نهضت ملی مسکن

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی ، بانک مسکن در طی یک گزارش اعلام کرد که از ابتدای اجرای این طرح تا بیستم دی‌ماه سال جاری مبلغ ۷۲۸ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال برای ساخت ۳۰۰ هزار و ۵۳۷ واحد مسکونی به متقاضیان پرداخت شده است.

بر اساس اعلام بانک مسکن، ۳۶ درصد این تسهیلات به خود مالکان اختصاص یافته و مابقی نیز مربوط به نهادهای معرفی کننده از جمله اداره کل راه و شهرسازی، شهرهای جدید، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، صندوق مسکن، سازمان همیاری شهرداری‌ها و…. است.

استان‌های تهران، زنجان، اصفهان و فارس به ترتیب با پرداخت مبلغ ۶۴ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال، ۶۰ هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال ،۵۸ هزار و ۱۲۹ میلیارد ریال و ۵۲ هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال بیشترین میزان پرداختی تسهیلات برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن را داشته‌اند.

در این مدت تعداد ۴۶۳ هزار و ۹۸۹ واحد مسکونی در قالب ۷۹ هزار و ۸۰۰ پروژه به بانک معرفی شده‌اند که ۴۳ درصد این واحدها سهم خود مالکان است. همچنین از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا بیستم دی ماه سال جاری متقاضیان تعداد یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۳۱۱ فقره حساب افتتاح کرده‌اند.

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/slsw

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا