استان هاایلام

ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی در ایلام تثبیت شد

نورالدین الیاسی اظهار کرد: میزان تعهد ثبت اشتغال ایلام در سامانه ملی رصد کشور، در سال گذشته ۶ هزار و ۶۷۱ ثبت اشتغال بوده که بر اساس آخرین آمار در جلسه کارگروه اشتغال استان بیش از ۱۲ هزار نفر ثبت اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی استان به ثبت رسیده است.

وی افزود با توجه به این میزان ثبت اشتغال، استان ایلام جزو استاهای پیشرو در حوزه ثبت اشتغال در کشور بوده است.

الیاسی در پاسخ به اینکه در خصوص اینکه آیا برای این ۱۲ هزار نفر شغل ایجاد شده، گفت: این آمار ثبت اشتغال است که توسط فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از طریق اشتغال مستقیم از قبیل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه، مشاغل خانگی، کسب و کار روستایی و… مستقیم از طریق واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام در ادامه گفت: با سه روش تلفنی، پیامکی و میدانی از تعداد یک هزار و ۷۷۰ مورد اشتغالزایی، راستی آزمایی انجام شد که از این تعداد حدود یک هزار و ۴۰۵ مورد اشتغال تایید شده است.

الیاسی در همچنین خصوص آمار بیکاری در استان گفت: آمار دقیقی از میزان بیکاری در استان در دست نیست، ولی بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری ایلام به نسبت مشابه سال گذشته ۱.۱ درصد کاهش داشتیم و اکنون نرخ بیکاری در استان ۶.۶ درصد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا