اخبار

بارگیری دوباره نفت دزدیده شده ایران در یونان به نفتکش لانا آغاز شد

به نقل از رویترز، سفارت ایران در آتن اعلام کرد یک نفت‌کش با پرچم این کشور محموله نفتی را که در ماه آوریل توسط آمریکا توقیف‌شده بود، دوباره بارگیری می‌کند.

سفارت ایران در یونان در حساب توئیتر خود آورده‌است : « عملیات انتقال نفت دزدیده‌شده‌ ایران به نفتکش لانا در آب‌های یونان در حال انجام است و این نفت‌کش به‌زودی با محموله کامل نفتی خود به سمت ایران رهسپار می‌شود».

علاوه‌بر سفارت ایران، بسیاری از منابع دیگر هم از آغاز انتقال این نفت به نفتکش لانا خبر داده‌اند. طبق گفته برخی منابع، عملیات بارگیری در روز جمعه آغاز شده و انتظار می‌رود طی چند روز پایان یابد.

تهران قبلاً درمورد عواقب این پرونده به آتن هشدار داده بود. رابطه بین ایران و یونان پس‌از لنگر انداختن این نفت‌کش در آب‌های یونان و اقدام آمریکا در اجاره‌ یک کشتی برای انتقال نفت آن تیره و تار شده بود.

 

وزارت امور خارجه آمریکا در ماه گذشته میلادی اعلام کرد از این‌که این پرونده در روند قضایی یونان حل‌ و فصل می‌شود بسیار خوشحال است.

قبل‌ از اعلام حکم دادگاه عالی یونان مبنی‌بر بازگشت این محموله نفتی به ایران، قرار بود نفتکش لانا که قبلاً آن را پگاس می‌ نامیدند به سمت آمریکا رود.

این کشتی از اواخر ماه گذشته میلادی در بندر پیرائوس یونان لنگر انداخته و منتظر بارگیری بخشی از نفتی بود که در نفت کش آمریکایی آیس‌ انرژی توقیف شده بود.

حال با فروکش تحدیدات آمریکا و لغو حکم دادگاه عالی یونان، انتظار می رود نفت دزدیده شده ایران به زودی بارگیری شده و به مقاصد مد نظر ارسال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا