اخبار

بدهی ۷۰ هزار میلیاردی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، میرهاشم موسوی در جریان بازدید از بیمارستان تأمین‌اجتماعی شهید چمران ساوه با اشاره به اینکه تادیه بدهی به سازمان تأمین اجتماعی یکی از رویکردهای دولت سیزدهم است اظهار کرد: در دو سال گذشته بالغ بر ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده و امسال نیز برای پرداخت ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت در قالب واگذاری سهام به این سازمان هدف‌گذاری شده است. بر این اساس طی ۲.۵ سال گذشته مبلغ تادیه بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی مجموعاً بالغ بر ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به دریافت سهام‌های خوب در این مدت گفت: واگذاری سهام پتروشیمی شازند در قالب تصفیه بدهی یکی از اقدامات بوده است که موجب ایجاد ارزش افزوده و تعهدات بین النسلی خواهد شد و در حوزه سرمایه‌گذاری ها بازدهی خوبی برای سازمان خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: احکامی هم در برنامه هفتم برای تادیه بدهی دولت پیش بینی شده است که امیدواریم در پنج ساله برنامه هفتم مسیر واگذاری‌ها و تادیه بدهی دولت بیش از پیش ادامه داشته باشد.

وی در خصوص موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: در پیشنهادات دولت موضوعاتی مطرح شده و باید سهم مجلس نیز در این خصوص دیده شود تا بتوان تصمیم گیری کرد.

وی با اشاره به سفر خود به ساوه نیز گفت: توسعه خدمات از برنامه‌های خدمت محور سازمان تأمین اجتماعی است. خدمات مهم این سازمان شامل درمان رایگان که با حمایت دولت توسعه یافته است و در ساوه نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان چمران با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان خدمات توسعه‌ای انجام شده است. همچنین هزار متر مربع زمین با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان برای احداث انبار دارویی واگذار شده که مراحل احداث پایانی را طی می‌کند و با تجهیز انبار دارویی این ظرفیت به بیمارستان افزوده خواهد شد.

موسوی افزود: احداث درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در مجاورت بیمارستان در زمینی به وسعت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع در دستور کار است و با صرف اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان به یک مرکز درمانی فوق تخصصی تبدیل خواهد شد که هم‌اکنون عملیات اجرایی آن پیشرفت ۳۰ درصدی دارد و قرار است تا آبان‌ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی همچنین گفت: تجهیز بیمارستان تأمین اجتماعی شهید چمران ساوه در قالب برنامه سطح بندی انجام خواهد شد و هم اکنون بروزترین دستگاه رادیولوژی و سی تی اسکن دیجیتال در این مرکز درمانی مستقر شده و با بکارگیری نیروی متخصص کیفی ترین خدمات به مردم داده خواهد شد. تلاش خواهیم کرد تا این مرکز درمانی در قالب برنامه سطح بندی و آمایش سرزمینی از دستگاه MRI هم برخوردار شود.

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/ua9g

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا