اخبارمازندرانمبارزه با فساد

تخریب ۶۴ویلای لاکچری آقازاده مشهور به کجا رسید؟ + جدیدترین تصاویر | مالک متعهد به کاشت درخت در اراضی شد | آورده طرح ۶هزار میلیارد تومان بود

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی ، ۷بهمن ماه با حضور مقامات عالی قضایی از جمله قاضی سراج معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه و خرم‌آبادی مشاور قضایی رئیس قوه قضاییه و رئیس‌کل دادگستری مازندران در جهت حفظ کاربری اراضی کشاورزی عملیات قلع‌وقمع ۶۴ ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر که به‌صورت غیرقانونی احداث شده بودند، آغاز شد.

این ویلاها که برای فرزندان یک چهره مشهور اقتصادی که سابقه محکومیت هم دارد، است در یکی از زمین‌های جلگه‌ای چندین‌هکتاری احداث شده بودند.

با تشکیل پرونده قضایی مشخص شد که برخی افراد و نهادها در دادن مجوز غیرقانونی به این گروه همکاری کرده و کار را برای ساخت‌وساز غیرمجاز در این پهنه وسیع تسهیل کرده‌اند.

در ادامه و برای جلوگیری از سوءاستفاده صورت‌گرفته برای تمامی افراد و نهادهای متخلف در این پروژه پرونده قضایی تشکیل شده است و رسیدگی به آن در دست بررسی است.

تخریب ۶۴ویلای لاکچری آقازاده مشهور به کجا رسید؟ + جدیدترین تصاویر | مالک متعهد به کاشت درخت در اراضی شد | آورده طرح ۶هزار میلیارد تومان بود

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری رئیس‌کل دادگستری استان مازندران در رابطه با آخرین وضعیت تخریب این ویلاها بیان کرد: عملیات تخریب ویلاها به‌صورت جدی و با سرعت ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه نظارت دستگاه قضایی تا تخریب کامل سازه‌های غیرمجاز وجود دارد گفت: روز گذشته نیز به‌همراه تعدادی از مسئولان قضایی بازدیدی از محل انجام شد و طبق برآوردها تا کنون حدود ۳۵ درصد از بناهای احداث‌شده به‌صورت کامل تخریب شده است و عملیات تخریب ادامه دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان مازندران تأکید کرد: سازنده ویلاها متعهد شده است پس از اتمام عملیات تخریب، اراضی به حالت قبل بازگردد و تمام هزینه‌های قلع‌وقمع و کاشت درخت نیز با مالک است.

ساخت‌وساز ۶۴ ویلای غیرقانونی نوشهر بدون حتی یک برگ مجوز صورت گرفت

معاون سیاسی رئیس قوه قضاییه در بازدید از روند قلع‌وقمع ۶۴ ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر با ابراز اینکه ساخت‌وساز این ۶۴ ویلا بدون حتی یک برگ مجوز و با زدوبند صورت گرفته است، گفت: متخلفین و افرادی که قصد تغییر کاربری غیرمجاز را دارند، سرنوشت این ۶۴ ویلای غیرمجاز را ببینند؛ تعقیب قضایی و برخورد قانونی با تارکین فعل و مسئولین متخلف، در مرحله بعدی اقدامات دستگاه قضا خواهد بود.

سراج اظهار کرد: در ۳ شهرستان استان مازندران، ۹۵۳ قطعه معروف به ۱۰هکتاری وجود دارد که معروف به جنگل‌های جلگه‌ای است و طبق قانون و مقررات تبدیل کاربری، افراز و تفکیک آن‌ها ممنوع است.

نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: افرادی که این زمین‌ها را خرید و فروش می‌کنند در محضر، وکالت بلاعزل ارائه می‌دهند که در صورت تغییر کاربری، زمین‌ها باید اعاده به حالت اول شود و به منابع طبیعی بازگردد.

تخریب ۶۴ویلای لاکچری آقازاده مشهور به کجا رسید؟ + جدیدترین تصاویر | مالک متعهد به کاشت درخت در اراضی شد | آورده طرح ۶هزار میلیارد تومان بود

سراج در خصوص ۶۴ ویلای غیرمجاز شهرستان رامسر تأکید کرد: این واحدها در زمین موسوم به ۱۰هکتاری در نوشهر ساخته شده است و این در حالی است که طبق بررسی انجام‌گرفته، متخلفین حتی یک برگ مجوز از هیچ ارگانی دریافت نکرده و با زدوبند اقدام به ساخت‌وساز کرده‌اند.

وی ادامه داد: تعدادی از این قطعات نیز با ارزش ریالی ۸۰ تا بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خرید و فروش شده است و مجموعاً بیش از ۶ هزار میلیارد تومان آورده این طرح بوده است.

سراج خاطرنشان کرد: متأسفانه با تخریب و تغییر کاربری غیرمجاز در این زمین‌ها ساختمان‌سازی انجام شده است.

معاون رئیس قوه قضاییه با اعلام اینکه بررسی تک به تک و دقیق و تصمیم‌گیری قانونی در مورد ۹۵۳ قطعه ۱۰هکتاری در ۳ شهر استان مازندران در حال انجام است، تصریح کرد: قبلاً هم گفته شده است که هزینه کامل تخریب، با مالک است و دولت حتی یک ریال هزینه برای تخریب ساختمان‌ها پرداخت نمی‌کند. با توجه به وکالت بلاعزل محضری مالک و تعهد وی مبنی بر اعاده به وضع سابق، در زمان حاضر این مهم در حال انجام است و در نهایت طبق قانون، زمین‌ها به منابع طبیعی باز خواهد گشت.

تخریب ۶۴ویلای لاکچری آقازاده مشهور به کجا رسید؟ + جدیدترین تصاویر | مالک متعهد به کاشت درخت در اراضی شد | آورده طرح ۶هزار میلیارد تومان بود

سراج با هشدار به افرادی که نسبت به تغییر کاربری غیرمجاز اقدام می‌کنند، تأکید کرد: متخلفین سرنوشت این ۶۴ واحد ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر را ببینند؛ قطعاً اگر فردی خلاف قانون عمل کند، قوه قضاییه به مسئله ورود می‌کند و اقدام قاطع و قانونی را لحاظ خواهد کرد.

سراج خاطرنشان کرد: در این راستا افرادی هستند که ترک‌فعل کردند و وظایف خود را به‌درستی انجام ندادند و قطعاً با افرادی که ترک‌فعل کردند، ضمن تشکیل پرونده، برخورد قانونی خواهد شد.

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/g2o0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا