اقتصاد بین الملل

تراکنش بانکی بانک‌های قزاقستان با روبل روسیه

به نقل از راشاتودی، یرولان ژاماوبایف، وزیر دارایی قزاقستان گفت، دولت این کشور به بانک‌های داخلی دستور نداده است که تراکنش‌های روسیه را انجام ندهند.

این اظهارات در واکنش به گزارشی که اوایل هفته گذشته توسط روزنامه روسی «ودوموستی» منتشر شد، بیان شده است. در این گزارش به نقل از منابع بازار نوشته شده، تعدادی از بانک‌های قزاقستان پرداخت به روبل توسط واردکنندگان روسی را برای ممانعت از مواجه با تحریم‌های غربی، قبول نکرده‌اند.

در حالی که ژاماوباف ادعای مسدودی معاملات روبلی توسط بانک‌ها را رد نکرد، گفت، این تصمیمات توسط بانک‌ها بدون هیچ دستوری از سوی دولت گرفته شده است.

 تسهیل معاملات برای دستیابی به کالاهای تحریم شده

ژاماوباف در حاشیه مجمع بین‌المللی آستانه گفت: «به طور کلی، مفهوم احراز هویت KYC (مشتری خود را بشناسید) وجود دارد. اگر بخش بانکی برخی از نقاط مرتبط با تحریم ها و سایر ریسک‌ها را فیلتر کند، این کار مستقیما توسط خود بانک انجام شده است. هیچ دستورالعملی از سوی دولت ابلاغ نشده است.»

منبع آگاه روزنامه «ودوموستی» که در یکی از 50 بانک برتر روسیه فعالیت دارد، گفته بود، بانک متبوعش ده‌ها پرداخت به روبل ثبت کرده است که از ابتدای سال توسط بانک‌های قزاقستان رد شده است.

به گفته این منبع آگاه، در بیشتر موارد این بانک‌ها سیاست داخلی را به عنوان زمینه‌ای برای عدم رسیدگی به تراکنش‌ها ذکر کرده‌اند. بر اساس جدیدترین تحریم‌های غرب، هر نهادی که تصور شود به روسیه در فرار از محدودیت‌های اعمال شده قبلی کمک می‌کند، خود می‌تواند با همان تحریم‌ها مواجه شود. این موارد شامل تسهیل معاملات برای دستیابی به کالاهای تحریم شده نیز می‌شود.

 

 

 

لینک کوتاه:            https://fesadsetiz.ir/cwnk

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا