استان ها

تشکیل ۳ پرونده تخلف صنفی قاچاق در آذربایجان شرقی

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از کشف ۳ تخلف صنفی با عناوین قاچاق و عرضه خارج از شبکه به ارزش ریالی بیش از هشتاد میلیارد تومان در روزهای گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ یوسف پایدار با بیان اینکه در ابلاغیه‌های متعدد از فعالین تجاری و بازرگانی و حتی صاحبان صنایع خواسته شده تا مشخصات و اطلاعات مراکز نگهداری و انبارش کالاهای خود را در سامانه انبارها درج کنند، گفت: هفته گذشته ضمن پایش و رصد سامانه‌ای و گشت مشترک کارگروه قاچاق و سازمان غذا و دارو، پرونده تخلف صنفی قاچاق یک مرکز نگهداری کالا به‌علت عدم درج اطلاعات، به ارزش 16 میلیارد تومان تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی ادامه داد: در همین راستا پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه برای یک واحد تولید بتن آماده به دلیل عدم ثبت اطلاعات محل انبارش و صورت‌حساب‌های فروش در سامانه جامع تجارت به ارزش دویست میلیون تومان تشکیل و برای طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

پایدار با اشاره به پرونده سوم و فروش سهمیه ورق یک واحد صنعتی فولادی تولیدکننده انواع پروفیل اذعان داشت: در این پرونده، تخلف شرکت مورد نظر به ارزش 65 میلیارد تومان به دلیل عرضه غیرقانونی ورق سهمیه ای و همچنین عدم درج اطلاعات در سامانه جامع تجارت محرز و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صمت آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: ثبت اطلاعات نگهداری کالا از جمله مواد اولیه و فروش در سامانه جامع تجارت و انبار الزامی است.

 

منبع:تسنیم

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/4gkp

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا