اقتصاد بین الملل

تعدیل نیرو در بانک آمریکایی از هفته آینده / افزایش مجدد نرخ بیکاری آمریکا

به نقل از رویترز، به گفته یک منبع آگاه، شرکت آمریکایی گلدمن ساکس پس از دو سال وقفه در برنامه سالانه تعدیل نیروی خود در طول دوران همه گیری، مشاغل خود را در ماه جاری میلادی کاهش خواهد داد.

این منبع به رویترز گفت، غول وال استریت معمولاً هر سال حدود 1 تا 5 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد و کاهش سال 2022 احتمالاً در سطح پایین این محدوده خواهد بود. این فرد در ادامه گفت که کاهش کارکنان ممکن است از اوایل هفته آینده آغاز شود.

تعداد کارمندان گلدمن در پایان ژوئن به 47000 نفر رسید که 15 درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می دهد. کاهش 1 درصدی کارکنان به معنای اخراج حدود 500 نفر از این بانک است.

نیویورک تایمز پیشتر از اخراج های آتی به نقل از دو نفر از آشنایان با این طرح ها خبر داده بود. گلدمن ساکس از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

در ماه ژوئیه، این بانک سرمایه گذاری هشدار داده بود که ممکن است با بدتر شدن چشم انداز اقتصادی، روند استخدام‌ها را کند کرده و هزینه‌ها را کاهش دهد.

این گزارش از افت 48 درصدی سود سه ماهه این بانک خبر داد اما به دلیل افزایش در معاملات درآمد ثابت و کالاها، نسبت به پیش بینی‌ها بیشتر بود.

دنیس کلمن، مدیر مالی ارشد این بانک در ماه ژوئیه به تحلیلگران گفت: این بانک همچنین در پایان سال روند بررسی عملکرد سالانه کارمندان خود را از سرخواهد گرفت، روندی که در طول همه گیری به حالت تعلیق درآورده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا