آمارویژه

هدفگذاری تولید 18.5 میلیون دستگاه لوازم خانگی در سال جاری‌ / رشد 18 درصدی صادرات

مهدی برادران خلخالی، معاون صنایع عمومی وزارت صمت امروز در مراسم بازدید از یکی از واحدهای تولید لوازم خانگی در شهرک کاسپین اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های کشور موضوع تامین لوازم خانگی بود که با اقدامات انجام‌شده در سال گذشته 17.5 میلیون دستگاه لوازم خانگی در کشور تولید شد. وی افزود: برنامه امسال تولید 18.5 میلیون دستگاه لوازم خانگی است که اکنون از برنامه تولید جلوتر هستیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار کرد: تولید لوازم خانگی در حوزه‌هایی که در زمینه آن در کشور با نقص تولید مواجه بودیم از اهداف ما بود، ‌امروز به واسطه اقدامات انجام‌شده خط تولید مایکروویو راه اندازی شد که امیدواریم با اقدامات مشابه در خصوص کاهش قاچاق این قبیل کالاها کمک شود.

برادران خلخالی گفت: یکی از دغدغه‌های مصرف‌کنندگان، افزایش قیمت است که در یک سال اخیر با همکاری تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان در قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده‌ایم به طوری‌که در تلویزیون افزایش 15 درصدی قیمت و در سایر کالاها افزایش قیمت فقط 10 درصد بود.

وی اضافه کرد: همچنین تا آنجا که امکان داشت موانع تولید مواد اولیه برداشته شد و در جهت رفاه حال تولیدکنندگان تعرفه واردات ماشین‌آلات و قطعات از 4 به یک کاهش یافت.

تولید لوازم خانگی و صادرات

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اشاره به رشد 18 درصدی صادرات در 6 ماهه نخست امسال بیان داشت: در حوزه صادرات لوازم خانگی کوچک در 6 ماهه نخست سال جاری 34 درصد رشد داشته‌ایم.

برادران خلخالی افزود: روند تولید در کشور رو به رشد است و به تناسب رشد صنعت، رشد تولید و اشتغال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم داشته‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از مسائل اصلی در بازار موضوع رضایت مشتری است که رقابت بسیار خوبی در این زمینه شکل گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا