اخبارمبارزه با فساد

حذف رانت و دلالی در بازار با عرضه خودرو در بورس

«اصغر سلیمی» به عرضه خودرو در بورس کالا و مزایای این اقدام در بازار خودرو اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل مشکلات متعدد بازار خودرو از جمله قیمت‌ گذاری دستوری، سال‌ ها شاهد توزیع رانت و ایجاد فساد در حوزه خودرو بودیم، اما با عرضه خودرو در بورس شاهد شفاف‌ سازی این معاملات هستیم تا مصرف‌کنندگان با قیمت‌های واقعی اقدام به خرید کنند و رانتی در بازار نیز باقی نماند.

وی اظهار داشت: فروشندگان خودرو در بازار قیمت‌های کاذب و بالایی را اعلام می‌کردند که جو روانی بازار را به هم می‌زد و منجر به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو شده بود، اما با عرضه در بورس به واسطه کشف عادلانه قیمت خودرو به سمت ایجاد تعادل در بازار می‌رویم.

سلیمی تصریح کرد: امیدواریم که همه خودرو‌ها در بورس عرضه شود تا مردم بتوانند با ایجاد تنوع، خودرو‌های مورد علاقه خود را خریداری کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نوسانات بورس کالا گفت: اقدام شورای عالی بورس برای عرضه خودرو هم به اعتماد بخشی این نهاد در جامعه کمک کرد و به طور حتم رونق و رشد این حوزه در رشد اقتصاد کشور هم تاثیر گذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: اقدام شورای عالی بورس باعث حذف دلالان از چرخه معامله خودرو در کشور شده و به شفافیت این حوزه کمک کرده است؛ در این میان دلالانی که ماه‌ها از اختلاف قیمتی سود کسب می‌کردند به دنبال ایجاد حاشیه علیه عرضه خودرو در بورس هستند.

تیرماه امسال طرح عرضه خودرو در بورس کالای ایران در شورای عالی بورس مورد تصویب قرار گرفت و بررسی آمار معاملات بورس کالای ایران نشان می‌دهد عرضه خودرو در بورس کالا که با خودروی کارا دو کابین و تک کابین آغاز شد تا قبل از معاملات روز گذشته (تا پایان معاملات روز ۲۲ آذرماه) در مجموع ۱۰ هزار و ۲۵۰ خودرو در بورس کالا عرضه شده که ۹ هزار و ۳۸ دستگاه به فروش رفته است.

 


لینک کوتاه:   https://fesadsetiz.ir/tomz

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا