اقتصاد بین الملل

حمله هکرها به سوئیفت و بانک‌های اروپایی

 به نقل از راشاتودی، 3 گروه هکری به نام های آنانیموس سودانا، رویل و کیلنت اعلام کردند که می‌خواهند به بانک‌ها و سامانه‌های بانکی اروپایی حمله سایبری کنند. این سه گروه مدعی شدند که این حمله به خاطر کمک‌های تسهیلاتی غرب به اوکراین انجام می‌شود.

اوکراین مدتی است که با روسیه درگیری نظامی دارد و روسیه هم به خاطر همین مسئله از سوی اتحادیه اروپا مورد تحریم اقتصادی قرار گرفته و دسترسی بانک‌هایش به سوئیفت قطع شده است.

سه گروه مذکور با انتشار یک ویدئو اعلام کرده‌اند که این یک حمله DDoS نیست و بازی تمام شده است. ما از همه گروه‌های فعال می‌خواهیم که در حمله برای تخریب نظام بانکی اتحادیه اروپا مشارکت کنند.

حمله بیرحمانه هکری به بانک ها

گروه هکری آنانیموس سودانا تأکید کرده که بسیاری از بانک‌های اروپایی مورد هدف قرار خواهند گرفت و این حمله بیرحمانه انجام خواهد شد.

رهبر گروه هکری کیلنت، با نام مستعار کیلمیلک، تأکید کرده که آماده سازی برای انجام این حمله در جریان است و طی 48 ساعت آینده برای حمله به بانک‌های اروپایی اقدام خواهد شد.

کارشناس حوزه فناوری اطلاعات هشدار داده‌اند که در کنار حمله مستقیم به بانک‌های اروپایی، احتمالا هکرها به سامانه پیام‌رسان بین بانکی سوئیفت نیز حمله خواهند کرد.

 

 

لینک کوتاه:            https://fesadsetiz.ir/oykt

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا