بانکداری

خانواده های بدون مسکن پشت در بسته بانک‌ها

 براساس اطلاعات طرح‌های حمایتی ساخت مسکن با زمین اجاره 99 ساله تاکنون یک میلیون و 780 هزار متقاضی با موفقیت نتایج تأیید شرایط را پشت سر گذاشته‌اند و به بانک معرفی شده‌اند.

از 1.7 میلیون متقاضی معرفی شده به بانک 780 هزار نفر معادل 44 درصد از متقاضیان واجد شرایط حساب بانکی خود را برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن افتتاح کرده‌اند. از این تعداد 602 هزار متقاضی معادل 33 درصد از واجدان شرایط بیش از 40 میلیون تومان آورده اولیه خود را به حساب بانک واریز کردند.

به استناد این اطلاعات تنها 210 هزار متقاضی معادل 11.7 درصد از واجدان شرایط دارای قرارداد بانکی منعقد شده هستند و 36 هزار متقاضی نیز توسط نظام بانکی در مسکن شهرها از سوی بانک ردصلاحیت شده‌اند.

اجاره نامه ها در صف انتظار بانک ها

براساس این اطلاعات 65 درصد از متقاضیان واجد شرایطی که در بانک افتتاح حساب کرده و بیش از 40 میلیون تومان آورده خود را به طرح ساخت مسکن تزریق کرده‌اند هنوز موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشده‌اند. همچنین 566 هزار واحد طرح حمایتی به صورت اجاره 99 ساله در صف انتظار بانک‌ها قرار دارد.

پیگیری وام های مسکن توسط وزارت اقتصاد

در این راستا مهراداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: توقع ما از وزارت اقتصاد این است تا پیگیری کند، بانک‌ها به وظیفه قانونی خودشان در عملیات بزرگ مسکن سازی کشور عمل کنند.

به گزارش فارس، براساس ماده 4 قانون جهش تولید مسکن، نظام بانکی مؤظف است سالانه 20 درصد از تسهیلات پرداختی خود را به ساخت مسکن اختصاص دهد.

 

 

 

لینک کوتاه:                    https://fesadsetiz.ir/1zrr

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا