اقتصاد بین الملل

خبر بد برای آلمانی ها/ ذخایر گاز تا بهار تمام خواهد شد

وزیر اقتصاد آلمان هشدار داده است که علیرغم نزدیک‌شدن ظرفیت ذخیره سازی آن به حداکثر ظرفیت، ممکن است با کمبود گاز طبیعی مواجه شود.

رابرت هابک گفت: انبارهای این کشور بیش از 90 درصد پر است، اما با توجه به اینکه برلین گاز کمتری از روسیه خریداری می‌کند، این انبارها تا پایان زمستان کاملاً خالی خواهند شد.

وی افزود: اگر همه چیز با صرفه جویی در مصرف بنزین به خوبی پیش برود و از نظر آب و هوا خوش شانس باشیم، این فرصت را داریم که زمستان را به راحتی پشت سر بگذاریم. با این حال، این بدان معناست که انبارها در پایان زمستان دوباره خالی خواهند شد.

در ماه آگوست، رئیس تنظیم کننده انرژی آلمان، کلاوس مولر هشدار داد، حتی با وجود 95 درصد پر بودن ذخیره سازی، اگر گاز روسیه به طور کامل متوقف شود، این کشور سوخت کافی برای پوشش تنها دو ماه و نیم گرمایش، برق و تقاضای صنعتی خواهد داشت.

هفته گذشته، مولر بار دیگر تاکید کرد که آلمان ممکن است در صورت سردی زمستان با تنگناهای گازی مکرر مواجه شود. وی افزود: به دلیل پیش بینی هوا، آلمان نمی‌تواند تقاضای گاز را بیش از دو هفته قبل پیش بینی کند.

روسیه حدود 40 درصد از گاز اتحادیه اروپا را قبل از درگیری در اوکراین تامین می‌کرد. بر اساس اعلام بروکسل، واردات اتحادیه اروپا از کشور تحریم شده در حال حاضر زیر 9 درصد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا