اذربایجان شرقی

دستگیری باند ۱۹ نفره اخلال گران اقتصادی در آذربایجان شرقی

بابک محبوب علیلو اظهار داشت: در پی شکایت عده ای از افراد مبنی بر برداشت غیرمجاز مبالغ میلیاردی از حساب های شخصی خود، در این خصوص پرونده ای تشکیل و برای انجام تحقیقات و شناسایی متهمان، پرونده به یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ارجاع شد و بلافاصله متهمان پرونده که ۱۹ فرد بودند شناسایی و در دام قانون افتادند.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: سیستم قضایی در برخورد با متهمان جرایم کلان و مفاسد اقتصادی و اداری و نیز اخلال گران نظم عمومی با جدیت و قاطعیت و بدون اغماض عمل خواهد کرد.

وی با اعلام این که اقدام مشابه از سوی متهمان یاد شده در بانک های متعدد سایر استان ها صورت گرفته و ابتدا موضوع از سوی این دادسرا شروع به تعقیب شده بود، گفت: این افراد قربانیان خود را از بین افرادی که مبالغ میلیاردی در حساب خود داشتند انتخاب و با جعل مدارک هویتی صاحب حساب و نیز جعل وکالتنامه به نام صاحب حساب در دفاتر اسناد رسمی، اقدام به خالی کردن میلیاردی حساب قربانیان خود می کردند.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی ضمن توصیه به هم وطنان در خصوص این که به هیچ عنوان مدارک هویتی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند افزود: در بعضی پرونده ها مشاهده می شود عده ای افراد فرصت طلب و سودجو با دادن پیشنهاد مبالغی پول، اقدام به دریافت شناسنامه‌، کارت ملی و سایر مدارک هویتی فرد و افتتاح حساب و دریافت دسته چک به نام فرد مورد نظر می کنند و با استفاده از این دسته چک، سوءاستفاده های لازم را می کنند.

وی با بیان اینکه عواقب تمام این سوءاستفاده ها بر عهده دارنده حساب است گفت: لذا لازم است هم وطنان در صورت مواجه با این گونه افراد از قبول هر نوع پیشنهادی جدا خودداری کرده و مدارک هویتی خود را به هیچ عنوان در اختیار سایرین قرار ندهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا