اقتصاد بین الملل

راه اندازی بزرگترین بانک روسیه در ایران

به نقل از راشاتودی، یک بانک بزرگ روسی، خدمات جدیدی را در ایران  ارائه می دهد و مشتریان این بانک قادر به انتقال پول به ایران می‌شوند.

اسبربانک روسیه، اعلام کرده است بر اساس خدماتی که به مشتریان خود می دهد آنها قادر می‌شوند که پول های خود را به ایران منتقل کنند.

این بانک تاکید کرده است که انتقال پول برای افراد و تجارت هایی که  از حساب اسبربانک استفاده کنند، امکانپذیر خواهد بود.

ارائه خدمات بانکی توسط ایران به روسیه

در این بیانیه تاکید شده است: « خدمات انتقال پول به ایران رویکرد جدیدی است و تقاضا برای آن باید ارزیابی شود.»

بر اساس اعلام اسبربانک، حواله روبلی با کمیسیون استاندارد یک درصد مبادلات بین المللی به بانک پاسارگاد در ایران ارسال می شود.

بر اساس این گزارش، در دسامبر گذشته، وی تی بی بانک دومین بانک بزرگ روسی، چنین خدماتی را در ایران راه اندازی کرد و در اواخر ماه می شعبه‌ای را در ایران افتتاح کرد، وی تی بی نخستین بانک روسی بود که خدمات بانکی در ایران ارائه می دهد.

افزایش ارزش مبادلات کالا و خدمات

بر اساس آمارهای رسمی، مسکو و ایران در تلاش برای تقویت قراردادهای خود در مواجهه با تحریم های اقتصادی غرب هستند درس لا 2022 ارزش مبادلات کالا و خدمات بین این دو کشور با 15 درصد افزایش به رقم 4.6 میلیارد دلار رسید.

هر دو کشور در بیشتر زمینه های همکاری نظیر مسافرت، افزایش قابل ملاحظه ای داشتند بر اساس آمارهای گمرک، تعداد افراد روسی که به ایران وارد شده اند در سه ماهه نخست سال 2023 نسبت به 2019 چهار برابر شده است.

 بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به‌عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد. اسبربانک در سال ۱۸۴۱ تأسیس شده‌است.

 

 

 

لینک کوتاه:                  https://fesadsetiz.ir/o57p

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا