دسته‌بندی نشده

رسیدگی به عملکرد نظام بانکی در دستور کار شورای عالی مسکن

 سیزدهمین جلسه شورای عالی مسکن، صبح امروز ساعت 10:30 دقیقه با حضور رئیس‌جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

پیش از این، دوازدهمین جلسه شورای عالی مسکن، روز سوم مهرماه سال جاری برگزار شده بود و پس از 40 روز سیزدهمین جلسه از این شورا در دستور کار است.

بر اساس رویه جلسات گذشته پیش‌بینی‌ می‌شود، ساماندهی مشاوران املاک، تسریع در روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن توسط نظام بانکی، گزارش تامین زمین، گزارش از روند اجزا و مدل‌های مختلف ساخت مسکن در کنار آخرین ارائه از وضعیت سامانه ملی املاک و اسکان از دستور کارهای جلسه شورای عالی مسکن باشد.

تحقق وعده مسکنی دولت

همچنین با توجه به اهمیت تامین مصالح ساختمانی برای وزارت راه و شهرسازی، شیوه تامین این مصالح از جمله سیمان و میلگرد از دیگر دستور کارهای جلسه شواری عالی مسکن است.

در این راستا، فرشید ایلاتی، کارشناس مسکن گفت: ساخت مسکن یک وظیفه بین بخشی‌ است و تنها در صورت پای کار آمدن رئیس‌جمهور می‌توان به وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی خوش‌بین بود.

مهمترین وعده دولت مبنی بر ساخت مسکن

برگزاری جلسات شورای عالی مسکن طی ماه‌های اخیر شکل دقیق‌تری به خود گرفته و به صورت ماهانه برگزار می‌شود. هرچند کارشناسان اعتقاد دارند، سرعت بیشتر در برگزاری این جلسات در کمتر از یک ماه می‌تواند، مهمترین وعده دولت مبنی بر ساخت 4 میلیون مسکن را تسریع کند.

بخش مسکن به عنوان پیشران رشد اقتصاد ایران به شمار می‌رود که در صورت رونق مسکن، 200 شغل دیگر نیز رونق خواهد گرفت.

 

 

 

 

لینک کوتاه:                        https://fesadsetiz.ir/5md7

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا