اخبارمالیات

رشد ۴۵ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور

سیدمحمدهادی سبحانیان با تاکید بر سیاست نظام مالیاتی مبتنی بر رعایت حقوق عامه و عدم فشار بر مودیان منضبط، اظهار داشت: تا پایان اردیبهشت ماه سال‏ جاری از مجموع بالغ بر 88 هزار و 600 میلیارد تومان وصولی، بیش از 46 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏‌های مستقیم و بیش از 42 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات که مهمترین قلم آن ارزش افزوده است.

وصول گردیده که به ترتیب 53 درصد و 47 درصد از کل وصولی درآمدهای مالیاتی دو ماهه را تشکیل می‌دهند.

رییس کل سازمان مالیاتی افزود: در اردیبهشت ماه سال‏ جاری نزدیک به 45 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل (حدود 32 هزار میلیارد)، رشد 40 درصدی را نشان می دهد و این موضوع بیانگر عزم و اراده این سازمان در جهت تامین درآمدهای پایدار برای خدمت رسانی بیشتر به مردم است.

وصول مالیات کالاها و خدمات

وی خاطرنشان کرد: از مجموع حدود 45 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده در اردیبهشت ماه، بیش از 27 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏های مستقیم و نزدیک به 18 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات که مهمترین قلم آن ارزش افزوده است وصول شده که به ترتیب 60 درصد و 40 درصد از کل وصولی درآمدهای مالیاتی این ماه را تشکیل می‌دهند.

درآمد های مالیاتی مهم ترین مخارج دولت

گفتنی است، درآمدهای مالیاتی علاوه بر آنکه از مهمترین منابع مخارج دولت است، یکی از ابزارهای سیاستی مؤثر در برقراری ثبات اقتصادی، تخصیص مجدد منابع اقتصادی و تعدیل نابرابری درآمدی در کشور است. افزون بر این، مطابق برنامه ریزی های نظام مالیاتی در دولت مردمی سیزدهم، مالیات بر ارزش ‌افزوده، نقش مؤثری در توسعه و آبادانی شهرها و روستاها و همچنین اجرای پروژه‌ های عمرانی شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ایفا می ‌کند.

 

 

لینک کوتاه:          https://fesadsetiz.ir/mz32

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا