اخبار

سنددار شدن اراضی تصرف سکونتگاه‌های غیررسمی

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سند دار کردن اراضی تصرف سکونتگاه‌های غیررسمی یکی‌از بزرگترین خدمات به ساکنان این بافت‌ها است و تاکنون ۲۵ هزار نفر متقاضی دریافت سند ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ محمد آئینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه از دوره پس‌از انقلاب تا به امروز بیش‌از ۱ میلیون واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده نوسازی شده است، گفت: در دولت سیزدهم تلاش کردیم به آنچه که وعده دادیم؛ عمل کنیم. در حوزه نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده دولت دهم ورود کرد و در دولت‌های دیگر مورد غفلت واقعه شد.

مدیرعامل بازآفرینی شهری در ادامه تاکید کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم موضوع نوسازی واحدهای مسکونی در دولت سیزدهم با تأکیدات ریاست جمهور محترم کشور با جدیت پیگیری شد و از دوره پس‌از انقلاب تا به امروز از مرز ۱ میلیون واحد مسکونی نیز نوسازی شده عبور کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم رکورد ۳۰ ساله نوسازی مسکن در بافت فرسوده شکسته شد و آمار صدور پروانه ساخت ۱۲۳ هزار واحد بود اما هم‌اکنون این آمار از مرز ۲۵۰ هزار واحد عبور کرده است. سند دار کردن اراضی تصرف سکونتگاه‌های غیررسمی یکی‌از بزرگترین خدمات به ساکنان این بافت‌ها است و تاکنون ۲۵ هزار نفر متقاضی دریافت سند در اراضی تصرف ثبت نام کردند و سال آینده (۱۴۰۳) سند دار کردن اراضی عادی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بالغ بر ۷۱ درصد از برنامه بازآفرینی شهری محقق و طی یک ماه اخیر ۲۲ هزار واحد پروانه صادر شده‌است؛ چنانچه هر ماه ۱۲.۵ هزار واحد صدور پروانه ثبت شود، برنامه ساخت ۱۵۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده محقق می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان تصریح کرد: همچنین در حوزه خدمات روبنایی و زیر بنایی هزار و ۲۵۴ پروژه نیمه تمام در دست اجراست که از این میان ۷۳۸ پروژه به اتمام رسیده است. البته تاکنون شرکت بازآفرینی شهری ایران برای بهسازی و آسفالت ۲ هزار و ۵۰ کیلومتر طول از معابر خاکی محلات هدف کارسازی کرده و بنا داریم در سال آینده نیز هزار کیلومتر دیگر را کارسازی کنیم.

منبع:مهر

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/7vel

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا