دسته‌بندی نشده

صادرات استاندارد‌های ایران در قالب قرارداد‌های رسمی

مهدی اسلام‌ پناه، در مراسم روز ملی کیفیت با اشاره به اهمیت مسئله کیفیت، اظهار داشت: سازمان‌های رقابتی بر مسئله کیفیت استوار هستند و مدیریت کیفیت جامع هدف اصلی خود را بر مبنای ارتقای کیفیت دنبال خواهد کرد.

وی افزود: موضوع مغفول مانده خدمات در سازمان ملی استاندارد به طور ویژه پیگیری می‌شود.

اسلام‌ پناه گفت: دستاورد چنین همایش‌هایی به ارتقای کیفیت در همه ابعاد منتهی خواهد شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ارتقای ظرفیت انطباق‌پذیری از ماموریت‌های جدی سازمان ملی استاندارد است و این ظرفیت فرصتی در اختیار ما قرار می‌داد که بتوانیم بر چالش‌های پیش روی صنایع غلبه کنیم.

وی ادامه داد: در صحبت‌های آقای محرابیان تاکید شد که برای غلبه بر بحران‌ها باید در تجهیزات بازنگری کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: نمونه انطباق پذیری مناسب و غلبه بر بحران‌ها را در موضوع تامین برق پایدار تابستان به وضوح مشاهده کردیم.

اسلام‌ پناه گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان گذر مطلوب از پدیده برق استفاده از ظرفیت بین‌دستگاهی بود و سایر دستگاه‌های اجرایی باید از مدل بین وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد استفاده کنند.

وی افزود: ارتقای جایگاه نوآوری و استاندارد بسیار توامان و تنگاتنگ است و اتفاقات مثبت ایجاد شده در این حوزه شروع کار است.

این مقام مسئول گفت: انتظار می‌رود، مدیریت کیفیت به بهبود زندگی مردم ختم شود.

وی ادامه داد: نظامات قدرت در دنیا به سمتی رفته که کشور صادر کننده مواد خام و انرژی و یارانه خود را صادر کند و به فکر ارزش افزوده نیفتد و ما باید در نظام ملی استانداردسازی باید نگاه و صادرات محور داشته باشیم.

اسلام‌ پناه گفت: ما برخی از استاندارد‌های خود را طی قرارداد رسمی به کشور‌های دیگر فروخته‌ایم و این نشان توان داخلی کشور در حوزه کیفیت است.

وی تاکید کرد: تضمین کیفیت باید به مقدمه فعالیت ما تبدیل شود و نباید رسوب کالای غیر استاندارد به فریز شدن کالا ختم شود و درصدد هستیم نظام کنترل کیفیت و کارشناسان استاندار را توسعه دهیم.

اسلام‌ پناه گفت: کیفیت حق مردم کشور است و این جایگاه ایران در این حوزه بیانگر توانمندی است و باید با صلابت در همین مسیر به پیش رفت.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: اصل سازمان ما برخورد قاطع با متخلفان است و ما همه تلاش خود را برای این مسئله به کار خواهیم بست و ظرفیت قانونی که مجلس شورای اسلامی در ارتقای کیفیت در اختیار ما قرارداده استفاده خواهد شد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/pubv

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا