دسته‌بندی نشده

صادرات ۸ هزار تُن محصول لبنی به اوراسیا در سال ۱۴۰۱

شهرام موحدی افزود: این مقدار صادرات حدود ۴.۵ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه داشته است.

وی که در جلسه هم‌اندیشی در باره تحقق صادرات فرآورده‌های لبنی به کشور‌های حوزه اوراسیا سخن می‌گفت، اظهار داشت: تسهیل روند صادرات فرآورده‌های لبنی بویژه در حوزه اوراسیا، امری حیاتی برای صنعت تولید لبنیات کشور است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: این استان با تولید روزانه حدود پنج هزار تُن شیر خام، رتبه نخست تولید شیر خام در کشور را دارد و با برخورداری از پنج کارخانه لبنی دارای کُد صادراتی IR و ۱۰ واحد گاوداری صنعتی بزرگ، بعنوان تامین کنندگان شیر خام ۱۵ کارخانه لبنی دارای کُد صادراتی در کشور است.

وی با اشاره به نزدیک بودن زمان بازدید کارشناسان کشور‌های مالزی و روسیه از گاوداری‌ها و کارخانجات لبنی استان اصفهان، خواستار آمادگی همه مسوولان و کارشناسان مرتبط و پیش ممیزی همه واحد‌های مذکور و هماهنگی با متصدیان و مسوولان فنی بهداشتی این واحد‌ها به‌منظور احراز اطمینان از رعایت ضوابط بهداشتی قرنطینه‌ای بویژه ضوابط اوراسیا شد.

گفتنی است اتحادیه اورآسیا یک بلوک اقتصادی مُتشکل از پنج کشور ارمنستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس با برخورداری از حدود ۱۸۳ میلیون نفر جمعیت فعال، دارای یک هزار و ۹۰۰ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی است و یکی از پُررونق‌ترین بازار‌های سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید.

استان اصفهان یکی از قُطب‌های تولیدات دامی کشور محسوب می‌شود و با ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۱۷ کشتارگاه طیور و ۳۳ کشتارگاه دام و بیش از ۱۰ هزار مرکز بسته‌بندی و فرآورده‌های خام دامی دارای ظرفیت مناسبی در این بخش است.

جلسه هم اندیشی به منظور مُمیزی کارخانجات لبنی و گاوداری‌های استان در راستای تحقق صادرات محصولات لبنی به کشور‌های حوزه اوراسیا، امروز در اداره کل دامپزشکی اصفهان برگزار شد.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/63d6

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا