اخبار

صرفه جویی هزار میلیارد تومانی نان

وزارت امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد: قیمت آرد تحویلی به نانوایان و قیمت نان برای مردم فارغ و مستقل از تحولات نرخ خرید تضمینی گندم بوده است .
یارانه دولتی برای هریک از حلقه های گندم، آرد و نان مستقل از یکدیگر و بر اساس ملاحظات هر حوزه تعریف و تعیین می گردد و دولت با پرداخت یارانه از بخش ضعیف جامعه که قوت قالب آنها نان است حمایت می کند.
مابه التفاوت قیمت تمام شده و قیمت آرد تحویلی به نانوایی ها را به عنوان فساد مطرح کردن نادرست است.

کاهش مصرف گندم

هر چند رئیس بنیاد ملی گندمکاران مدعی شده با واقعی کردن قیمت، مصرف گندم به 9 میلیون تن کاهش می یابد که این استدلال بدون در نظر گرفتن فشاری که به بخش زیادی از جامعه وارد می شود مطرح شده و تک بعدی است در حالی که دولت در این زمینه تمام جوانب را در نظر گرفته است.

صرفه جویی در هزینه های دولت

بر این اساس دولت برای جلوگیری از قاچاق و هدر رفت آرد یارانه ای و بدون فشار به اقشار ضعیف جامعه از شهریور ماه 1400 تاکنون از طریق هدفمند سازی یارانه آرد که منجر به استقرار کارتخوان در 72 هزار نانوایی موجب صرفه جویی روزانه حدود 6000 تن آرد و صرفه جویی سالیانه حدود 32 هزار میلیارد تومان در هزینه های دولت شد یعنی روزانه حدود 6 هزار تن آرد یارانه‌ای، با بصورت آزاد به شیرینی پزی‌ها و … فروخته می شد یا بصورت قاچاق از کشور خارج می‌شد.
[spacing size=”50″]
لینک کوتاه:          https://fesadsetiz.ir/stx8
[spacing size=”100″]
.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا