استان ها

قاچاقچی لوازم آشپزخانه در تبریز یک میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال جریمه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: قاچاقچی لوازم آشپزخانه در تبریز به پرداخت یک میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال معادل ۲ برابر ارزش کالای قاچاق جریمه شد.

به نقل از روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی، «صمد حضرتی» افزود: ماموران پلیس اقتصادی این کالاهای قاچاق را از یک دستگاه خودروی وانت بار در جاده صوفیان – تبریز کشف و پرونده آن را به تعزیرات حکومتی ارسال کرده بودند.

وی اظهار کرد: شعبه ششم بدوی ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تبریز به این پرونده به ارزش ۹۱۱ میلیون ریال رسیدگی کرد و با بررسی اوراق پرونده به دلیل ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا متخلف را به پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

جریمه ۲ میلیارد ریالی خریدار خارج از شبکه آرد یارانه ای در تبریز

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به جریمه ۲ میلیارد ریالی خریدار خارج از شبکه آرد یارانه ای در تبریز، گفت: ماموران نیروی انتظامی از یک دستگاه خودروی کامیون در ایلخچی ۱۱۴ کیسه آرد یارانه ای ۴۰ کیلویی کشف کرده و پرونده آن را به اداره تعزیرات حکومتی ارسال کرده بودند.

حضرتی، ادامه داد: شعبه ششم بدوی تعزیرات حکومتی تبریز به این پرونده به ارزش ۷۶۳ میلیون ریال رسیدگی کرد و با بررسی پرونده، به دلیل ارایه نکردن مدارک قانونی، اتهام خرید خارج از شبکه را محرز و متخلف را به پرداخت جزای نقدی معادل سه برابر ارزش کالا محکوم کرد.

در سال گذشته در حوزه قاچاق کالا و ارز به دنبال رسیدگی و مختومه شدن سه هزار و ۸۰۲ پرونده تخلف در آذربایجان شرقی، برای قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه بیش از ۶ هزار و ۷۹۶ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال جریمه صادر شد.

 

منبع:ایرنا

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/e4q8

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا