اخبار

قیمت اولیه حج تمتع در مرحله پیش ثبت نام ۱۴۰ میلیون تومان اعلام شد

به گزارش روابط عمومی قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در برنامه خبری صف اول با اشاره به آغاز ثبت‌نام حج تمتع از ۱۵ دی ماه اظهار کرد: محاسبه کامل قیمت حج هنوز انجام نشده است، این مبلغ با توجه به نرخ ارز تخصیصی و کیفیت خدمات، به نسبت حج گذشته تغییراتی خواهد داشت و چند درصدی به قیمت حج گذشته اضافه می‌شود. ممکن است قیمتی که الان اعلام می‌کنیم کارشناسی نباشد، ولی در مرحله پیش ثبت‌نام کاروان‌ها، علی‌الحساب این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است تا بعد براساس نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی از زائران دریافت شود.

حسینی افزود: متقاضیان حج تمتع در زمان ثبت‌نام حدود یک میلیون تومان ودیعه‌گذاری کرده اند.

وی درباره سهمیه حج ایران برای سال ۱۴۰۳ توضیح داد: تاکنون سهمیه حج ایران برای سال ۱۴۰۳ حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است که البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با توجه به افزایش جمیعت کشور، در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره کاهش مدت زمان سفر حج تمتع نیز گفت: کشور عربستان در این‌باره یک تعلیماتی دارد؛ کشور‌هایی که بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت زائر دارند ملزم هستند سفری ۳۰ روزه داشته باشند، از طرفی باید ظرفیت ناوگان هواپیمایی داخلی را درنظر گرفت. البته ما برای کاروان‌هایی که در روز‌های پایانی حج اعزام می‌شوند، زمان کوتاه‌تری را درنظر گرفته‌ایم. کوتاه شدن زمان حج تاثیری روی هزینه این سفر ندارد.
حسینی تاکید کرد: استطاعت شرط لازم حج تمتع است.

وی اضافه کرد: برای حج ۱۴۰۳، ودیعه‌گذاران در سه مرحله فراخوانده می‌شوند؛ نخست افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند، در مرحله دوم ودیعه‌گذاران حج تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ و در مرحله سوم ودیعه‌گذاران تا ۳۱ تیرماه ۱۳۸۶ فراخوانده می‌شوند.

سازمان حج و زیارت پیش از این در اطلاعیه پیش ثبت نام حج ۱۴۰۳ اعلام کرده بود که در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌ها، ودیعه‌گذاران حج تمتع تا اول مردادماه به صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها فراخوانده خواهند شد.

گفتنی است سازمان حج و زیارت سال ۱۴۰۲ هزینه اولیه حج را در مرحله پیش ثبت‌نام ۱۲۰ میلیون تومان اعلام کرده بود، که پس از استخراج همه هزینه‌ها این مبلغ از حداقل ۱۰۹ تا حداکثر ۱۳۹ میلیون تومان تعیین شد.
بنابر اعلام سازمان حج و زیارت در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در انتظار سفر حج تمتع هستند.

 

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/ngbz

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا