مناطق آزاد

آیا مناطق آزاد از وزارت اقتصاد جدا می‌شود؟ / اهداف این جداسازی چیست؟

ارائه خدمات بهتر در مناطق آزاد

هادی حق شناس، کارشناس اقتصادی گفت: این امر رخ داد مثبتی است که اتفاق خواهد افتاد چرا که اصلاح ساختاری در مناطق آزاد با مجوز نهاد ریاست جمهوری باید رخ می‌داد و این پرسه طولانی که به وزارت اقتصاد و دارایی ابلاغ و بعد از وزارت اقتصاد به نهاد ریاست جمهوری ارسال می‌شد و بعد روی آن تصمیم گیری رخ می‌داد دیگر اتفاق نمی‌افتد و تمام برنامه‌های مناطق آزاد از همان ابتدا به ریاست جمهوری گفته خواهد شد و ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه افزود: استقرار ریاست جمهوری در مناطق آزاد می‌تواند خدمات ارائه شد در مناطق آزاد را بهبود بخشد و این کار مثبتی است که در دولت سیزدهم رخ داده است.

راهی برای افزایش تولید

این کارشناس اقتصادی در ادامه از معافیت واحد‌های تازه تأسیس در مناطق آزاد گفت: بالاخره از سال ۷۵ که مناطق آزاد به رسمیت شناخته شد قرار بود که تکنولوژی از خارج وارد شود و در مناطق آزاد تولید کالا و محصول صورت گیرد و تسهیلات ویژه به این مناطق داده شود اینکه کارگاه‌های تولیدی تازه تأسیس معاف شده اند می‌تواند باعث شود که تولید در مناطق آزاد بیشتر شود و به نظر راه خوبی برای افزایش تولید است.

دولت سیزدهم در برنامه هفتم توسعه برای بهبود وضعیت خدماتی و رفاهی در مناطق آزاد تابو شکنی‌هایی را انجام داده است که این تابو شکنی‌ها می‌تواند مناطق آزاد را به قطب تولید و گردشگری تبدیل کند.

لینک کوتاه : https://fesadsetiz.ir/gx5j

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا