اقتصاد بین الملل

مواجهه شدن شکست تحریم ها علیه روسیه

به نقل از راشاتودی، ویتوریو تورمبینی، رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه در حاشیه اجلاس اقتصادی اوراسیا در سمرقند گفت، تحریم‌های غرب نتوانسته است به هدف خود یعنی بی‌ثبات کردن روسیه و اقتصاد آن دست یابد.

به گفته تورمبینی، اگر هدف تحریم‌ها به زانو درآوردن روسیه بود، این هدف محقق نشده است.

این مقام تجاری خاطرنشان کرد: «اروپا بیش از روسیه از این تحریم‌ها متضرر می‌شود، مردم فقیر رنج می‌برند، کارآفرینانی که کسب و کار خود را از دست می‌دهند، کارگرانی که شغل خود را از دست می‌دهند، افرادی که قدرت خرید خود را به دلیل هزینه‌های بالای انرژی از دست می‌دهند، رنج می‌برند.

تجارت راه ارتباط روسیه و اتحادیه اروپا

وی افزود، زمان آن فرا رسیده است که کشورها و دولت های غربی به جای تحریم، اقدامات دیگری را انجام دهند، از جمله تلاش برای آغاز گفت‌وگو با مسکو.

وی خاطرنشان کرد: «بدون گفت‌وگو موضوع اوکراین حل نخواهد شد؛ بدون گفت‌وگو هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.»

تورمبینی خاطرنشان کرد، تجارت می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که از طریق آن می‌توان یک راهکار همکاری جدید میان روسیه و اتحادیه اروپا شکل داد.

تحریم های غرب در بازار روسیه

وی افزود، با این حال، در حال حاضر بسیاری از شرکت های اروپایی تحت فشار هستند تا پروژه‌های خود با روسیه را دنبال نکنند.

تورمبینی در ماه سپتامبر در گفتگو با خبرنگاران گفته بود، تقریبا تمام شرکت‌های ایتالیایی که به دلیل تحریم‌های غرب در چند ماه گذشته به ترک بازار روسیه مجبور شده‌اند، تمایل خود را برای بازگشت ابراز کرده‌اند.

وی افزود، حدود 110 شرکت از ایتالیا همچنان ظرفیت تولید خود را در این کشور تحریم‌شده ادامه می‌دهند و 150 شرکت در روسیه حضور دارند.

 

 

 

 

لینک کوتاه:                        https://fesadsetiz.ir/85vm

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا