استان هاهرمزگان

واکنش دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی هرمزگان به حواشی شورای شهر بندرعباس

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی ، محمد رضا وجدان حقیقی دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی هرمزگان امروز در واکنش به حواشی شورای شهر بندرعباس اظهارداشت: وظایف اصلی شورای اسلامی شهر انتخاب شهردار اصلح، نظارت بر عملکرد شهرداری و تصویب بودجه است، هر کدام از این وظایف به نوبه‌ خود ارتباط مستقیم با حل مشکلات مردم دارد و اگر هر کدام از این وظایف در جای خود به درستی انجام نشود به ضرر مردم و شهر تمام می شود.

 

وی شورای اسلامی شهر را مولودِ اراده مردم دانست و افزود: مردم نقش مستقیمی در انتخاب اعضای شورای شهر دارند و با انتخاب جوانان مومن و انقلابی و فسادستیز انتظار دارند که به جای مشاهده دعواها و حواشی شورا،اعضا را در حال انجام وظایف اصلی مخصوصا نظارت بر عملکرد شهرداری ببینند پس شایسته است اعضای پارلمان شهری نیز پس از تکیه زدن بر صندلی شورا درحال برطرف کردن دغدغه مردم باشند.

 

وجدان حقیقی تصریح‌کرد: خدمت در راه خدا و برای مردم نیازی به دعوا و درگیری ندارد از این رو نمایندگان مردم در شورای شهر بندرعباس باید هوشیار باشند که رقابت برخی مدعیان پدرخواندگی در شهر بندرعباس آن‌ها را از وظایف اصیل‌شان غافل نکند و ناخواسته وارد بازی صاحبان قدرت و پول نشوند.

 

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان هرمزگان اضافه کرد: مشغول کردنِ اعضای شورا به خود موجب می‌شود زمینه سو‌ استفاده از امکانات عمومی و بیت المال برای منافع شخصی ایجاد شود و همین امر نیز زمینه نارضایتی و ناامیدی مردم از تحول مورد نظر اعضای شورا را ایجاد می‌کند و منجر به قفل شدن فرآیند خدمت‌رسانی در شهر می‌شود.

فضای ملتهب می تواند بستر ساز فساد شود

وی تاکید کرد: فضای ملتهب در شورای شهر زمینه را برای افراد سودجو که در پی ایجاد موقعیت فساد هستند مهیا می‌کند از این رو اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان توجه داشته باشند که اگر سال‌های آتی توسط دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی فسادی در حوزه مدیریت شهری و شهرداری کشف شد و تاریخ وقوع آن با زمانی که اعضا سرگرمِ درگیری های بی فایده بوده اند هم پوشانی داشت تعجب نکنند. چرا که سرگرمی آنها به بازی‌های پوچ وظیفه نظارت آنها بر عملکرد مدیران را تضعیف و کم اثر میکند.

محمدرضا وجدان حقیقی اذعان کرد: افراد سودجو برای انجام فساد نیازمند آب گل آلود هستند تا بتوانند از این فضا ماهی بگیرند و اگر اعضای شورا ناخواسته با دامن‌زدن به حواشی و اختلافات به ایجاد این فضا کمک کرده باشند در واقع به ضرر مردم که ولی‌نعمتانشان هستند کار کرده‌اند و بدانید اگر این دعواهای بی علت را ادامه دهید در دوره‌های بعد مردم امیدی برای حمایت دوباره از شما نخواهند داشت‌.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی هرمزگان خاطرنشان‌کرد: امروز اصل وظیفه همه نهادها و دستگاه‌ها خدمت به مردم است، اصلا فرض را بر این بگذارید که ادامه این دعوا ها به نفع صاحبان پول و قدرت باشد بیایید با اتحاد و پایان دادن به اختلافات با یکدیگر نقشه های صاحبان پول و قدرت را نقشه برآب،شهر را امیدوار و مافیا را ناامید کنید.

به گزارش قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان هرمزگان ، هتاکی برخی اعضای شورای شهر به یکدیگر در هفته های اخیر در جلسات علنی شورای شهر بندرعباس باعث آزرده خاطری مردم و بسیاری دلسوزان و جامعه روحانیت هرمزگان شده است.

 

 

 

لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/u2f2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا