مبارزه با فساد

کسب ۲ رتبه برتر وزارت کار در سلامت اداری / اجرای طرح «زیست بوم فساد ستیزی» در این وزارتخانه

«مهری طالبی دارستانی» در همایش مدیران بازرسی دستگاه‌ های اجرایی که در سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد به گستردگی و ارتباط شرح وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وضعیت اجتماعی و معیشتی مردم اشاره کرد.

وی افزود: به دلیل ارتباط و همپوشانی بسیار عمیق میان موضوع ارزیابی عملکرد، رسیدگی به شکایات و بازرسی، طرحی جامع با زنجیره کاملی از این سه موضوع در چرخه‌ای رو به پیشرفت تعریف و اجرای طرح «زیست بوم فساد ستیزی» تدوین شد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبنای این طرح را فطرت پاک انسانی و با نگاه به گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توصیف کرد که جامعه را مانند یک انسان پیش رونده و دارای قدرت خودترمیمی می‌داند.

وی افزود: در تدوین طرح «زیست بوم فساد ستیزی»، مولفه‌های موثر بر دوگانه فساد اداری و سلامت اداری مد نظر قرار گرفت.

طالبی دارستانی گفت: با تعریف نظام بازرسی و ارزیابی عملکرد بر اساس کاهش و محدود سازی فساد اداری و ارتقاء و افزایش سلامت اداری از دو منظر پیشگیری و درمان، تلاش کردیم که ریل‌گذاری صحیح، در شرایط سالم انجام شود. به هدف نیل به نقطه‌ای که نفع افراد ناسالم هم در عملکرد سالم، تعریف شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر بهره گیری از توان نظارت مردمی در کنار فعالیت کمیته نظارت مردمی و لحاظ کردن وظایف قانونی کمیته سلامت اداری و مدیریت عملکرد بر مبنای منویات مقام معظم رهبری گفت: در حال حاضر با همکاری دانشجویان بسیجی در هر استان، یک معین مردمی برای اتصال مدیران به مردم تعریف شده که از طریق آنها، صدای مردم به سریع‌ترین شکل ممکن به مدیران اعلام و موضوع پیگیری می‌شود.
همچنین با تعریف یک کانال مجازی و خط تلفنی مجزا برای ارتباطات مردمی سعی کردیم دسترسی مردم به دفتر را به سهل‌ترین شکل ایجاد کنیم

وی همچنین با اشاره به فرآیند جدید شکل گرفته در شرکت ها، از اجرای «طرح بازرسی ادواری» ذیل کمیته هیات امنای تامین اجتماعی جهت ورود به شرکت‌های زیر مجموعه از منظر بازرسی خبر داد.

در این همایش، دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کسب رتبه برتر در شاخص ارتقای سلامت اداری در محور شفافیت و سلامت اداری با تحقق ۱۰۰ درصد عملکرد در سال ۱۴۰۰ و همچنین کسب رتبه برتر در نماگر اثر بخشی فرایند‌های بازرسی و شفافیت عملکردی در شاخص صیانت از حقوق مردم در نظام اداری در محور دولت مردمی و نظارت عمومی در بین سایر دستگاه‌های اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان دستگاه برتر معرفی شد.


 

لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/if3z

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا