اخباراستان هاکرمانشاه

کشف بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه مبارزه با پدیده قاچاق بویژه قاچاق سوخت را از مهمترین برنامه های پلیس کرمانشاه در سال جاری عنوان کرد و گفت: در حدود ۲ ماه که از سال جاری می گذرد یک میلیون و ۵۲۸ هزار لیتر انواع سوخت قاچاق در استان کشف شده است.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ سردار “مهدی حاجیان” روز شنبه در کمیسیون عملیات ویژه که به ریاست جانشین فرمانده کل انتظامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: پلیس کرمانشاه در راستای افزایش امنیت پایدار و مقابله با مجرمان و هنجارشکنان برنامه های متنوعی دارد که به صورت ویژه دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از این برنامه ها مقابله و برخورد جدی با قاچاقچیان کالا، سلاح و مهمات و قاچاقچیان سوخت است که در خصوص مورد آخر طی حدود ۲ ماه گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سردار حاجیان افزود: یکی از این اقدامات فعال شدن گشت ها و ایستگاه های بازرسی در پایانه مرزی پرویزخان اسیت که نتیجه آن کشف یک میلیون و ۵۲۸ هزار لیتر انواع سوخت قاچاق بوده است.

رییس پلیس استان کرمانشاه یادآوری کرد: در حالی طی ۲ ماهه امسال با تلاش های صورت گرفته بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که نسبت به کل سال گذشته با کشف یک میلیون و ۳۴۸ هزار لیتر حدود ۹ برابر رشد کشفیات داشته ایم.

وی یکی دیگر از برنامه های مهم پلیس کرمانشاه در سال جاری را تداوم اجرای طرح های مقابله ای و پیشگیرانه در حوزه سرقت عنوان و تصریح کرد: طرح هر کلانتری یک شهر و امنیت محله محور از جمله آن ها خواهد بود.

سردار حاجیان با اشاره به رشد ۹۸ درصدی سرقت ها در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: در ۲ ماه سپری شده از سال جاری نیز سرقت های مهم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش نشان می دهد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تداوم برگزاری قرارگاه کاهش سوانح رانندگی در داخل خیابان ها و نقاط حادثه خیز را از دیگر برنامه های امسال پلیس کرمانشاه عنوان کرد و گفت: سال گذشته با همراهی اکثر دستگاه های مسئول موفق به اصلاح برخی نقاط حادثه خیز شدیم کهبعبع این طرح در سال جاری هم همچنان با قدرت ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر از دیگر برنامه های در دست اجرا خواهد بود، کما اینکه سال گذشته ۹ مکان که تبدیل به پاتوقی برای عرضه و مصرف مواد مخدر شده بود را به صورت کامل تخریب کردیم.

سردار حاجیان در پایان از اهتمام پلیس کرمانشاه برای برخورد با هرگونه ناهنجاری و مقابله جدی با مجرمان خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم عده ای به هر بهانه ای امنیت شهر و جامعه را به چالش بکشند.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۰۰ روستا دارد.

این استان همچنین ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی فعال است.

 

منبع:ایرنا

 

لینک کوتاه:https://fesadsetiz.ir/rkud

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا