اخبار

۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری در نقاط مختلف کشور در حال ساخت است

اکبر نیکزاد گفت: روستا‌ها جا‌های ارزشمندی هستند و عمران و آبادانی روستا‌ها جزو برنامه‌های اصلی مسئولان است.

وی افزود: در عمران روستا‌ها یکی از اصلی‌ترین مطالب نوسازی مسکن های روستایی است که با توجه به نظر رئیس جمهور و وزیران و نماینده‌ها وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت گیریِ سفته‌ی زنجیره ایِ سه نفره برای روستاییان عزیز مصوب شد.

نیکزاد ادامه داد: بانک‌های عامل این تسهیلات را می‌پردازند و کار ارزشمندی برای روستاییان گرامی و عزیز کشور است که خانه‌های غیرمقاوم خود را تخریب کرده و نسبت به احداث بنای مقاوم اقدام کنند و این باعث می‌شود در حوادث قهری خیالمان راحت باشد و نگران نباشیم. مثل زلزله و این‌ها و هم از بابت کیفیت زندگیِ مردمِ روستاییان عزیز خوشحال می‌شویم که فرزندان عزیز و بزرگوارمان در روستاها، همان امکانات مردم عزیز شهری را داشته باشند.

وی افزود: در ادامه این بحث، بحث مسکن در شهر‌ها هم مورد توجه قرار گرفته و کار‌های خوبی برای اقشار کم درآمد در حال انجام است. در بحث نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن بایستی کمک می‌کرد و الان ما حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری در نقاط مختلف کشور در حال ساخت داریم.

نیکزاد گفت: در بحث بهزیستی برای افراد تحت پوشش بهزیستی از طرف سازمان بهزیستی با نظر دولت و مجلس برای افراد تحت پوشش ۱۰۰ میلیون بلاعوض در نظر گرفته شده؛ یعنی در بحث نهضت ملی مسکن یک مقدار از هزینه ساخت، وام است و یک مقدار هم باید آورده متقاضی باشد. ولی، چون این متقاضیان ما یک مقدار از نظر مالی ضعیف هستند، بهزیستی تا ۱۰ هزار واحد را تفاهم کرده و تعهدنامه امضا کردیم که به هر کدام از این عزیزان تحت پوشش ۱۰۰ میلیون بلاعوض در هزینه ساخت و آورده متقاضی کمک شود.

وی افزود: این مبلغ در خصوص کمیته امداد به ۷۰ میلیون تومان رسیده و رئیس کمیته پیگیر است این عدد را افزایش دهد.

نیکزاد گفت: با بنیاد مستضعفان هم تفاهم نامه ۲۰ هزار واحدی امضا کردیم که در نقاط مختلف کشور برای افرادی که از نظر مالی مشکل دارند، واحد مسکونی ساخته شود. تعهد رئیس بنیاد مسکن این بود که برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان بلاعوض، ۲ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم میلگرد و ۸ تن سیمان هدیه کند و از این ۲۰ هزار واحد تعهدِ ما، الحمدلله تا دهه فجر ۱۰ هزار واحد آماده می‌شود.

 


لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/nx0r

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا