آمار

2504 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید برگشت

یکی از دغدغه‌های دولت سیزدهم رونق بخشی به کسب و کارها و فعال‌سازی و احیا واحدهای صنعتی راکد است؛ براساس گزارش تحول در بخش صنعت، معدن و تجارت وزارت صمت از زمان استقرار دولت سیزدهم و با  اقدامات وزارت صمت، 2 هزار و 504 واحد صنعتی راکد و تعطیل در داخل و خارج شهرک‌ های صنعتی فعال شده است.

از اهم دستاوردها و اقدامات دولت در حوزه کسب و کار همچنین می توان به راه اندازی بازار خدمات کسب و کارها اشاره کرد که در مرحله اول 24 خدمت کسب و کار شناسایی و بخش‌هایی از آن ساماندهی و عملیاتی شده است.

ساماندهی، شفاف سازی و تسهیل فرآیندهای صدور مجوزها و اجرای قوانین و مقررات مرتبط با اتصال مجوزها به درگاه ملی نیز از جمله دستاوردهای مهم دولت و وزارت صمت در حوزه کسب و کار بوده است.

تهیه بسته های سیاستی و تشویقی و رفع موانع برای تصویب در مراجع ذیربط شامل بسته سیاست‌های ارزی و تجاری، بسته رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری‌، بسته تامین مالی‌، بسته شفافیت جریان کالا، بسته ساماندهی لکه‌های صنعتی و توسعه صنعتی در محدوده 120 کیلومتری تهران، بسته جلوگیری از رسوب کالا و سایر موارد با پیشنهاد این وزارتخانه و در مراجع ذیربط شامل شورای عالی هماهنگی سران قوا، هیات وزیران و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تصویب رسیده است.


 

لینک کوتاه:    https://fesadsetiz.ir/nurt

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا